Tuesday, September 20, 2022

TRAI ৰ ডাঙৰ সিদ্ধান্ত ২৮ নহয় এমাহৰ বৈধতা লৈ দিব লাগিব, গোটেই খবৰটো চাওক - TRAY guideline for 30 days validity plane


Jio, Airtel বা Vodafone Idea - এই টেলিকম কোম্পানীবোৰে এতিয়ালৈকে বহু টকা উপাৰ্জন কৰিছে। কিন্তু এতিয়া সেইটো হ’বলৈ যোৱা নাই৷ ভাৰতীয় টেলিকম ৰেগুলেটৰী অথৰিটি বা TRAI ৰ মতে, ই আৰু কাম নকৰিব অৰ্থাৎ কোম্পানীয়ে আৰু ইচ্ছাকৃতভাৱে ধন উপাৰ্জন কৰিব নোৱাৰিব। কঠোৰ ব্যৱস্থা গ্ৰহণ কৰি কেন্দ্ৰীয় সংস্থাটোৱে ঘোষণা কৰে যে ২৮ দিনীয়া পৰিকল্পনা আৰু কাম নকৰে। জিঅ’, এয়াৰটেল আৰু ভোডাফোন আইডিয়াই দিব লাগিব সম্পূৰ্ণ মাহৰ প্লেন। ফলত বৰ্তমানৰ ২৮ দিনীয়া সময়সীমাৰ সৈতে পৰিকল্পনাসমূহৰ কাহিনীৰ অন্ত পৰিব, আগন্তুক সময়ৰ পৰা ৩০ দিনৰ বৈধতা লৈ সকলো পৰিকল্পনা আহিব। এই তথ্য ট্ৰাইয়ে জাৰি কৰা বিবৃতিত দিয়া হৈছে।

৩০ দিনৰ বৈধতা থকা পৰিকল্পনা ৬০ দিনৰ ভিতৰত আগবঢ়াব লাগিব


সকলো টেলিকম কোম্পানীয়ে এই নিয়ম মানি চলিব লাগিব। নূন্যতম পৰিকল্পনা ভাউচাৰৰ পৰা বিশেষ শুল্ক ভাউচাৰ বা আন সকলো ভাউচাৰলৈকে- সকলো ৩০ দিনৰ বাবে বৈধ হ’ব লাগিব। বৰ্তমান এই পেকসমূহৰ বৈধতা ২৮ দিন। যদি এমাহত নবীকৰণৰ দিন নাথাকে তেন্তে সেইদিনা মাহৰ শেষ দিন হ’ব লাগে। কেন্দ্ৰীয় সংস্থা ট্ৰাইয়ে এই টেলিকম কোম্পানীসমূহক তেওঁলোকৰ পৰিকল্পনা সলনি কৰিবলৈ ৬০ দিনৰ সময় দিছে।

২০২২ চনৰ জানুৱাৰী মাহৰ আৰম্ভণিতে ট্ৰেইয়ে ঘোষণা কৰিছিল যে সকলোৱে টেলিকম টেৰিফ অৰ্ডাৰ মানি চলিব লাগে। সকলো ভাউচাৰ আৰু মাহেকীয়া প্ৰিপেইড প্লেন ৩০ দিনৰ ভিতৰত এই টেলকোৰ দ্বাৰা পৰিশোধ কৰিব লাগিব। গ্ৰাহকৰ পৰা লাভ কৰা প্ৰতিক্ৰিয়াৰ ভিত্তিত ট্ৰেইয়ে এই সিদ্ধান্ত গ্ৰহণ কৰিছে। ৩০ দিনৰ পৰিৱৰ্তে ২৮ দিনৰ সেৱা আগবঢ়োৱাৰ বাবে অধিকাংশ গ্ৰাহকে টেলিকম সেৱা প্ৰদানকাৰীৰ বিৰুদ্ধে অভিযোগ কৰিছে। এনে সকলো পৰিকল্পনা ট্ৰেইৰ নিৰ্দেশনাৰ পূৰ্বেই টেলিকম কোম্পানীয়ে প্ৰৱৰ্তন কৰিছিল। ইয়াৰ বাবে ব্যৱহাৰকাৰীয়ে ১২ মাহত ১৩টা ৰিচাৰ্জ কৰিব লগা হয়।



0 comments:

Post a Comment

Popular Posts

Blog Archive

Translate