Thursday, January 6, 2022

Xiaomi 11i HyperCharge 5G With 120W Charging ভাৰতত মুকলি মূল্য, স্পেচিফিকেচন

চীনা কোম্পানীৰ শেহতীয়া স্মাৰ্টফোন হিচাপে ৬ জানুৱাৰী, বৃহস্পতিবাৰে ভাৰতত শ্বাওমি ১১আই হাইপাৰচাৰ্জ ৫জি আৰু জিয়াওমি ১১আই ৫জি মুকলি কৰা হয়। দুয়োটা ফোনেই বহু পৰিমাণে স্পেচিফিকেচনৰ একেই তালিকা ভাগ বতৰা কৰে। সেইটোৱে কৈছিল, শ্বাওমি 11আই হাইপাৰচাৰ্জ 5জি শৃংখলাটোত এক অনন্য বিকল্প হিচাপে ডিজাইন কৰা হৈছে কিয়নো ইয়াত 120 ৱাট ফাষ্ট চাৰ্জিং আছে - স্মাৰ্টফোনৰ বাবে প্ৰথম। আনহাতে, নিয়মীয়া জিয়াওমি 11আই-ত 67 ৱাট ফাষ্ট চাৰ্জিং সমৰ্থন আছে।

জিয়াওমি 11আই শৃংখলাৰ দুয়োটা মডেল120হাৰ্জ চুপাৰ এমোলেড ডিচপ্লেৰ সৈতে আহিছে আৰু অক্টা-কোৰ মিডিয়াটেক ডিমেনচিটি 920 এছ.ও.চি.-ৰ দ্বাৰা চালিত। সামগ্ৰিকভাৱে, জিয়াওমি 11আই হাইপাৰচাৰ্জ 5জি এটা ৰিবেজড ৰেডমি নোট 11 প্ৰ'+ যেন লাগিছে, আনহাতে জিয়াওমি 11আই ৰেডমি নোট 11 প্ৰ'1ৰ ৰিব্ৰেণ্ডেড সংস্কৰণ যেন লাগিছে। দুয়োটা ৰেডমি ফোন যোৱা বছৰ চীনত মুকলি কৰা হৈছিল।


Xiaomi 11i HyperCharge 5G, Xiaomi 11i 5G price in India

ভাৰতত শ্বাওমি 11আই হাইপাৰচাৰ্জ 5জি মূল্য 6জিবি ৰেম + 128জিবি ষ্ট'ৰেজ ভেৰিয়েণ্টৰ বাবে 26,999 টকা নিৰ্ধাৰণ কৰা হৈছে। ফোনটো 8জিবি + 128জিবি ভেৰিয়েণ্টত আহিছে য'ত 28,999 টকাৰ মূল্য আছে। অৱশ্যে, ৬ জিবি + ১২৮ জিবি মডেলৰ বাবে জিয়াওমি ১১আই ৫জিৰ মূল্য ২৪,৯৯৯ টকা আৰু ৮ জিবি + ১২৮ জিবি বিকল্পৰ বাবে ২৬,৯৯৯ টকা।

উপলব্ধতাৰ ক্ষেত্ৰত, শ্বাওমি 11আই হাইপাৰচাৰ্জ 5জি আৰু জিয়াওমি 11আই 5জি বুধবাৰৰ পৰা 12 জানুৱাৰীৰ পৰা ভাৰতত বিক্ৰী হ'ব। দুয়োটা ফোন ফ্লিপকাৰ্ট, Mi.com, এমআই হোম ষ্ট'ৰ আৰু অফলাইন ৰিটেইলাৰৰ পৰা উপলব্ধ হ'ব।

শ্বাওমি 11আই হাইপাৰচাৰ্জ 5জি আৰু জিয়াওমি 11আই দুয়োটাতে মুকলি অফাৰৰ ভিতৰত আছে 1,500 টকাৰ 'নৱবৰ্ষ' ৰেহাই আৰু এছবিআই কাৰ্ড ব্যৱহাৰ কৰাৰ ওপৰত 2,500 টকালৈকে কেছবেক। বিদ্যমান ৰেডমি নোট ফোন ব্যৱহাৰকাৰীসকলে তেওঁলোকৰ ফোনৰ সলনি 4,000 টকাৰ অতিৰিক্ত এক্সচেঞ্জ ৰেহাই পাব।

জিয়াওমি 11আই শৃংখলাৰ লগতে, শ্বাওমীয়ে 120ৱাট হাইপাৰচাৰ্জ এডাপ্টাৰ কম্বো প্ৰৱৰ্তন কৰে - যিটো শ্বাওমি 11আই হাইপাৰচাৰ্জ 5জিৰ সৈতে বাণ্ডল কৰা হয় - যাক পৃথকে 3,999 টকাত বিক্ৰী কৰা হ'ব। প্ৰতিষ্ঠানটোৱে কৈছে যে ইয়াৰ উপলব্ধতাৰ বিষয়ে বিৱৰণ পৰৱৰ্তী পৰ্যায়ত ঘোষণা কৰা হ'ব।


Xiaomi 11i HyperCharge 5G specifications

ডুৱেল-চিম (নেনো) জিয়াওমি 11আই হাইপাৰচাৰ্জ 5জি এণ্ড্ৰইড 11-ত চলে আৰু ওপৰত এমআইইউআই 12.5 বৰ্ধিত সংস্কৰণ থাকে আৰু ইয়াত 6.67 ইঞ্চিফুল-এইচডি+ (1,080এক্স2,400 পিক্সেল) চুপাৰ এমোলেড ডিচপ্লে আৰু 20:9 এস্পেক্ট অনুপাত আৰু 120হাৰ্জ ৰিফ্ৰেছ ৰেট আছে। ডিচপ্লেটোত 360হাৰ্জ স্পৰ্শ চেম্পলিং হাৰ, পিক্সেল ঘনত্বৰ 395পিপিআই, আৰু সৰ্বাধিক উজ্জ্বলতাৰ 1,200 নিটলৈকে আছে। হুডৰ তলত, ফোনটোত এটা মিডিয়াটেক ডিমেনচিটি 920 এছ.ও.চি. আছে, যাৰ সৈতে 8জিবি লৈকে এলপিডিডিআৰ4এক্স ৰেম যোৰা আছে।

ফটো আৰু ভিডিঅ'ৰ বাবে, জিয়াওমি 11আই হাইপাৰচাৰ্জ 5জি-ত এটা ট্ৰিপল ৰিয়াৰ কেমেৰা ছেটআপ আছে য'ত এফ/1.89 লেন্সৰ সৈতে 108 মেগাপিক্সেল প্ৰাথমিক চেমচাং এইচএম2 চেন্সৰ আছে, লগতে 8 মেগাপিক্সেল আল্ট্ৰা-ৱাইড শ্বুটাৰ আৰু 2 মেগাপিক্সেল মেক্ৰো শ্বুটাৰ আছে।

জিয়াওমি 11আই হাইপাৰচাৰ্জ 5জি-ত এফ/2.45 লেন্সৰ সৈতে সন্মুখত 16 মেগাপিক্সেল চেলফি কেমেৰা চেন্সৰ আছে।

সমল সংৰক্ষণৰ ক্ষেত্ৰত, জিয়াওমি 11আই হাইপাৰচাৰ্জ 5জি-য়ে মানক হিচাপে 128জিবি ইউএফএছ 2.2 ষ্টোৰেজ আগবঢ়ায় যি মাইক্ৰ'এছডি কাৰ্ডৰ জৰিয়তে সম্প্ৰসাৰণ সমৰ্থন কৰে (1টিবিলৈকে)। সংযোগ বিকল্পবোৰৰ ভিতৰত আছে 5জি, 4জি এলটিই, ৱাই-ফাই 6, ব্লুটুথ ভি5.2, জিপিএছ/ এ-জিপিএছ, এটা ইউএছবি টাইপ-চি পোৰ্ট, আৰু এটা 3.5 মিমি হেডফোন জেক। বোৰ্ডত থকা চেন্সৰবোৰৰ ভিতৰত আছে এক্সেলেৰোমিটাৰ, এম্বিয়েণ্ট লাইট চেন্সৰ, জাইৰোস্কোপ, মেগনেটোমিটাৰ, আৰু এটা প্ৰক্সিমিটি চেন্সৰ। ইয়াত এটা চাইড-মাউণ্টেড ফিংগাৰপ্ৰিণ্ট চেন্সৰও আছে।

জিয়াওমি 11আই হাইপাৰচাৰ্জ 5জি-ত ডুৱেল স্পীকাৰ আছে যাক ডলবি এটমোছ আৰু হাই-ৰেছ অডিঅ' প্ৰমাণপত্ৰৰ দ্বাৰা সমৰ্থন কৰা হয়। ফোনটোৱে 4,500 এমএএইচ ডুৱেল-চেল লিথিয়াম পলিমাৰ বেটাৰী পেক কৰে যি 120 ৱাট লৈকে দ্ৰুত চাৰ্জিং সমৰ্থন কৰে (সুসঙ্গত চাৰ্জাৰ ৰিটেইল বক্সত বাণ্ডল কৰা হয়)। প্ৰদত্ত চাৰ্জাৰ ব্যৱহাৰ কৰি বেটাৰিটো মাত্ৰ ১৫ মিনিটত শূন্যৰ পৰা ১০০ লৈ যোৱাৰ দাবী কৰা হৈছে।

লগতে, জিয়াওমি 11আই হাইপাৰচাৰ্জ 5জি-ৰ জোখ 163.65এক্স76.19এক্স8.34 মিমি আৰু ওজন 204 গ্ৰাম। ফোনটো এটা গ্লাছ বডীত আহিছে য'ত ধুলি আৰু পানীৰ প্ৰতিৰোধৰ বাবে আইপি৫৩ প্ৰমাণপত্ৰ আছে।

জিয়াওমি 11আই 5জি স্পেচিফিকেচন

শ্বাওমি 11আই 5জি বেটাৰিৰ বাহিৰে সকলো দিশতে জিয়াওমি 11আই হাইপাৰচাৰ্জ 5জি-ৰ সৈতে একে। নিয়মীয়া মডেলটোৱে একক-চেল 5,160এমএএইচ বেটাৰী পেক কৰে যি সৰ্বাধিক 67ৱাট চাৰ্জিং সমৰ্থন কৰে। শ্বাওমীয়ে সমৰ্থিত চাৰ্জাৰটো ফোনৰ সৈতে বাণ্ডল কৰিছে। অতিৰিক্ত বেটাৰি ক্ষমতাই জিয়াওমি ১১আই ৫জিৰ ওজন ২০৭ গ্ৰামলৈ বৃদ্ধি কৰে।

Xiaomi 11i HyperCharge 5G


Xiaomi 11i 5G



0 comments:

Post a Comment

Popular Posts

Blog Archive

Translate