Friday, January 7, 2022

Aadhaar-Voter ID link: আপুনি এই দুটা নথিপত্ৰ মাত্ৰ দুই মিনিটত কেনেকৈ লিংক কৰিব পাৰে, সকলো বিৱৰণ চাওক


২০২২ চনৰ বিধানসভা নিৰ্বাচনৰ পূৰ্বে কেন্দ্ৰীয় কেবিনেটে এখন বিধেয়ক, নিৰ্বাচন আইন (সংশোধনী) বিধেয়ক, ২০২১ গৃহীত কৰিছে। ইয়াৰ অধীনত, ভোটাৰে ভোটাৰ পৰিচয় পত্ৰখন তেওঁৰ আধাৰ (আধাৰ) কাৰ্ডৰ (কাৰ্ড) সৈতে সংযোগ কৰিব লাগিব। এতিয়ালৈকে, এনে হৈ আছিল যে একেজন ব্যক্তিৰ দুটা ভোটাৰ (ভোটাৰ) পৰিচয় পত্ৰ (কাৰ্ড) আছিল, এটা তেওঁ তেওঁৰ গাওঁৰ বাবে ব্যৱহাৰ কৰি আছিল, আৰু আনজনে ইয়াক চহৰখনৰ বাবে ব্যৱহাৰ কৰি আছিল, যাৰ অৰ্থ হৈছে একেজন ভোটাৰে (ভোটাৰ) দুটা স্থানত ভোট দান কৰিছিল। অৱশ্যে, এতিয়া যেতিয়া ভোটাৰ (ভোটাৰ) পৰিচয় পত্ৰ (আইডি)ক আধাৰ (আধাৰ) কাৰ্ড (কাৰ্ড)ৰ সৈতে সংযোগ কৰাটো বাধ্যতামূলক কৰা হৈছে, তেতিয়া বিশ্বাস কৰা হয় যে এনে নহ'ব, এজন ব্যক্তিয়ে তেওঁৰ একেই ভোটাৰ (ভোটাৰ) পৰিচয় পত্ৰ (কাৰ্ড)ৰ সৈতে এটা ঠাইত ভোট দিব পাৰে। 

ইয়াত আমি আপোনাক দেখুৱাম যে ভোটাৰ (ভোটাৰ) পৰিচয় পত্ৰ (কাৰ্ড) আধাৰ (আধাৰ)ৰ সৈতে কেনেদৰে লিংক কৰিব পাৰি। আপুনি এই পদক্ষেপবোৰ অনুসৰণ কৰি সহজে এনে কৰিব পাৰে, আপুনি কি কৰিব লাগিব আহক।

ভোটাৰ (ভোটাৰ) পৰিচয় পত্ৰ (আইডি) কাৰ্ডৰ (কাৰ্ড) সৈতে আধাৰ (আধাৰ) কেনেদৰে সংযোগ কৰিব:

1- ভোটাৰ (ভোটাৰ) পৰিচয় পত্ৰ (কাৰ্ড)ৰ সৈতে আধাৰ (আধাৰ) কাৰ্ড (কাৰ্ড) সংযোগ কৰিবলৈ, আপুনি প্ৰথমে ৰাষ্ট্ৰীয় ভোটাৰ (ভোটাৰ) পৰ্টেলৰ https://voterportal.eci.gov.in/ ৱেবছাইটটো চাব লাগিব।

2- তাৰ পিছত আপুনি মোবাইল (ম'বাইল) নম্বৰ (নম্বৰ), ইমেইল আইডি (আইডি) আৰু ভোটাৰ (ভোটাৰ) আইডি (আইডি) কাৰ্ড (কাৰ্ড) নম্বৰ (নম্বৰ) আৰু পাছৱৰ্ডৰ সৈতে লগ ইন কৰিব লাগিব।

3- এতিয়া আপোনাৰ স্ক্ৰীণত এটা নতুন পৃষ্ঠা খুলিব। ইয়াত আপুনি ব্যক্তিগত তথ্য যেনে আপোনাৰ ৰাজ্য, জিলা, নাম, জন্ম তাৰিখ, পিতৃৰ নাম আদি পূৰণ কৰিব লাগিব।

4- এই প্ৰক্ৰিয়াটো কৰাৰ পিছত, পৰৱৰ্তী পদক্ষেপত সন্ধান বুটামত ক্লিক কৰক। যদি আপুনি প্ৰদান কৰা বিৱৰণবোৰ শুদ্ধ হয়, ইয়াক স্ক্ৰীণত চাব পাৰি।

5- এতিয়া আপুনি ফিড আধাৰ (আধাৰ) নম্বৰ (নম্বৰ) বিকল্পত ক্লিক কৰিব লাগিব। এই বিকল্পটোৱে আপোনাক স্ক্ৰীণৰ বাওঁফালে দেখুৱাব।

6- পৰৱৰ্তী পদক্ষেপত, আপুনি আধাৰ (আধাৰ) কাৰ্ড (কাৰ্ড) অৰ্থাৎ আধাৰ (আধাৰ) নম্বৰ (নম্বৰ), ভোটাৰ (ভোটাৰ) পৰিচয় পত্ৰ (পৰিচয় পত্ৰ) নম্বৰ (নম্বৰ) আদিৰ বিৱৰণ পূৰণ কৰিব লাগিব।

6- সকলো বিৱৰণ সঠিকভাৱে পূৰণ কৰাৰ পিছত ক্ৰছ পৰীক্ষা কৰক। এতিয়া দাখিল বিকল্পত ক্লিক কৰক। এনে কৰাৰ পিছত, আপুনি কৰা অনুৰোধ গ্ৰহণ কৰা হ'ব, আৰু আপোনাৰ আধাৰ (আধাৰ) কাৰ্ড (কাৰ্ড) আৰু ভোটাৰ (ভোটাৰ) পৰিচয় পত্ৰ (আইডি) কাৰ্ড (কাৰ্ড) ও লিংক কৰা হ'ব।



আধাৰ (আধাৰ) কাৰ্ড (কাৰ্ড) ভোটাৰ (ভোটাৰ) পৰিচয় পত্ৰ (কাৰ্ড)ৰ সৈতে এছএমএছ বা কলৰ দ্বাৰা কেনেদৰে সংযোগ কৰিব:

আপুনি আপোনাৰ আধাৰ (আধাৰ) কাৰ্ড (কাৰ্ড) 166 বা 51969 নম্বৰত এছএমএছ প্ৰেৰণ কৰি ভোটাৰ (ভোটাৰ) আইডি (আইডি)ৰ সৈতে সংযোগ কৰিব পাৰে। ইয়াৰ বাবে, আপুনি <ভোটাৰ (ভোটাৰ) আইডি (নম্বৰ) নম্বৰ (নম্বৰ) > মহাকাশ <আধাৰ (আধাৰ)_number (নম্বৰ) > প্ৰবিষ্ট কৰিব লাগিব আৰু এই বাৰ্তাপ্ৰেৰণ কৰিব লাগিব। অৱশ্যে যদি আপুনি এটা কলৰ জৰিয়তে এইটো কৰিব বিচাৰে আপুনি তলৰ পদক্ষেপবোৰ অনুসৰণ কৰিব লাগিব।

আপুনি আপোনাৰ ম'বাইল (ম'বাইল) নম্বৰ (নম্বৰ)ৰ পৰা সোম আৰু শুক্ৰৰ মাজত 1950 ডায়েল কৰিব লাগিব। আপুনি এতিয়া ভোটাৰ (ভোটাৰ) পৰিচয় পত্ৰ (আইডি) কাৰ্ড (কাৰ্ড) নম্বৰ (নম্বৰ) আৰু আধাৰ (আধাৰ) কাৰ্ড (কাৰ্ড) ভাগ বতৰা কৰিব লাগিব। লগতে পদক্ষেপবোৰ অনুসৰণ কৰিব লাগিব।



0 comments:

Post a Comment

Popular Posts

Blog Archive

Translate