Wednesday, January 5, 2022

Top Upcoming Smartphones in 2022 - আহিথকা আগন্তুক স্মাৰ্টফোনসমূহ ২০২২

বছৰে বছৰে, স্মাৰ্টফোন কোম্পানীবোৰে গতি অব্যাহত ৰাখিবলৈ ৰোমাঞ্চকৰ মডেললৈ আহি থাকে। যদিও মহামাৰীৰ বাবে 2020 এক নিস্তেজ বছৰ আছিল, নিৰ্মাতাসকলে 2021 চনত গতি বৃদ্ধি কৰিছিল আৰু আমি কিছুমান ৰোমাঞ্চকৰ স্মাৰ্টফোন যেনে চেমচাঙৰ গ্যালাক্সি জেড ফ'ল্ড 3 (ৰিভিউ) আৰু গ্যালাক্সি জেড ফ্লিপ 3 (ৰিভিউ) আৰু গুগলৰ পিক্সেল 6 আৰু পিক্সেল 6 প্ৰ'ৰ দৰে ভাৰতলৈ স্থান নোপোৱা বহুতো প্ৰতিশ্ৰুতিপূৰ্ণ স্মাৰ্টফোন মুকলি কৰা দেখিছিলো।

২০২২ চনত স্মাৰ্টফোন মুকলিৰ গতি অব্যাহত থাকিব বুলি আশা কৰা হৈছে আৰু কোৱালকমৰ শেহতীয়াকৈ ঘোষণা কৰা স্নেপড্ৰেগন ৮ জেনেৰ ১ এছঅচিয়ে এক ডাঙৰ ভূমিকা পালন কৰিব। আমি ৱানপ্লাছৰ পৰা নতুন নতুন ডিজাইন, এপলৰ হোল-পাঞ্চ কেমেৰাৰ সৈতে এটা আইফোন মডেলৰ বিষয়ে উৰাবাতৰি, আৰু অপ্পোৰ পৰা এটা আকৰ্ষণীয় ভাঁজ কৰিব পৰা উৰাবাতৰি আশা কৰিছো, কেইটামানৰ নাম ল'ব। যদিও ইতিমধ্যে ইফালে সিফালে বহুতো উৰাবাতৰি ওলাইছে, ইয়াত কিছুমান আহিবলগীয়া ফোন আছে যাৰ বিষয়ে আমি বিশেষভাৱে উৎসাহিত।

Samsung Galaxy S22 Ultra

চেমচাঙৰ গ্যালাক্সি এছ21 আল্ট্ৰা (ৰিভিউ) আৰু গ্যালাক্সি জেড ফ'ল্ড 3-য়ে এই বছৰ এটা গ্যালাক্সি নোট ডিভাইচৰ স্পিৰিট মূৰ্ত কৰি তুলিছে, কিয়নো তেওঁলোক দুয়োজনে এছ পেন সমৰ্থন কৰিছিল আৰু এইটো সম্ভৱতঃ গ্যালাক্সি এছ22 আল্ট্ৰাৰ সৈতে অব্যাহত থাকিব। চেমচাঙৰ আহিবলগীয়া ফ্লেগশ্বিপটোৱে উৰাবাতৰি কলটোত আটাইতকৈ বেছি মনোযোগ আকৰ্ষণ কৰি আহিছে আৰু আমি এতিয়ালৈকে গ্যালাক্সি নোট 20 আল্ট্ৰাৰ উত্তৰাধিকাৰী দেখা নাই বুলি বিবেচনা কৰি গ্যালাক্সি নোট শৃংখলাৰ বিৱৰ্তন হ'ব পাৰে।


'আল্ট্ৰা' হৈছে চেমচাঙৰ গ্যালাক্সি এছ21 শৃংখলাত উপলব্ধ আটাইতকৈ প্ৰিমিয়াম মডেল আৰু গ্যালাক্সি এছ22 আল্ট্ৰাই শেহতীয়া স্নেপড্ৰেগন আৰু এক্সিনোছ হাৰ্ডৱেৰ, কিছুমান শীতল আনুষঙ্গিক সামগ্ৰী আৰু এটা নতুন কেমেৰা ছেটআপত পেক কৰিব বুলি আশা কৰা হৈছে। লগতে এটা লিক হোৱা ভিডিঅ' আছে য'ত গ্যালাক্সি এছ22, গ্যালাক্সি এছ22 প্লাছ আৰু গ্যালাক্সি এছ22 আল্ট্ৰাৰ ডামি ইউনিট দেখুওৱা হৈছে। গ্যালাক্সি এছ ২২ আল্ট্ৰাত এছ পেনৰ বাবে এটা স্লট থকা দেখা গৈছে। সম্ভৱতঃ শেহতীয়াকৈ অৱতৰণ কৰা আটাইতকৈ আকৰ্ষণীয় উৰাবাতৰিটো হ'ল যে ভাৰতে অৱশেষত গ্যালাক্সি এছ ২২ মডেলৰ কোৱালকম স্নেপড্ৰেগন প্ৰকাৰ লাভ কৰিব পাৰে।

Samsung Galaxy S21 FE

চেমচাঙৰ গ্যালাক্সি এছ20 এফই এক উৎকৃষ্ট স্মাৰ্টফোন আছিল যিয়ে আইপি68 ৰেটিং, এক মানদণ্ডৰ এমোলেড ডিচপ্লে আৰু প্ৰিমিয়াম শাখাৰ তলৰ মুৰত ভাল কেমেৰা প্ৰদৰ্শনৰ দৰে সুবিধা আগবঢ়াইছিল। চেমচাঙে ইয়াক গ্যালাক্সি এছ20 এফই 5জি নামৰ 5জি মডেলএটাৰ সৈতে অনুসৰণ কৰিছিল আৰু ইয়াত এটা কোৱালকম স্নেপড্ৰেগন 865 প্ৰচেছৰ অন্তৰ্ভুক্ত আছিল, যি আমাৰ সমীক্ষাত এজন ভাল অলৰাউণ্ডাৰ হিচাপে পৰিগণিত হৈছিল। আৰু এতিয়া ইয়াৰ উত্তৰাধিকাৰীৰ বিষয়ে বাতৰি আছে, যাক গ্যালাক্সি এছ21 এফই হিচাপে টেগ কৰা হৈছে।


লিক হোৱা ৰেণ্ডাৰৰ ফোনটো ডিজাইনৰ ক্ষেত্ৰত গ্যালাক্সি এছ21 শৃংখলাৰ দৰে দেখা যায় কিন্তু লগতে গ্যালাক্সি এ52এছ 5জিৰ (ৰিভিউ) কেমেৰা মডিউলৰ পৰা কিছু অনুপ্ৰেৰণা লয়, পিছফালৰ পেনেলৰ সৈতে মিলা সমাপ্তিৰ সৈতে। পূৰ্বৱৰ্তী লিকবোৰে ইয়াৰ প্ৰত্যাশিত আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰৰ মূল্যৰ টেগ আৰু আনকি এটা উৎক্ষেপণৰ তাৰিখও প্ৰকাশ কৰিছে। পূৰ্বৰ উৰাবাতৰি অনুসৰি, আমি আশা কৰিব পাৰোঁ যে 2022 চনৰ জানুৱাৰীত ভাৰতত এছ21 এফই ঘোষণা কৰা হ'ব, লগতে প্ৰত্যাশিত বিশ্বব্যাপী মুকলি কৰা হ'ব।

Apple iPhone 14 Max

হাৰ্ডৱেৰ আৰু ডিজাইনৰ ক্ষেত্ৰত আইফোন 12 (ৰিভিউ) আইফোন 11 (ৰিভিউ)ৰ ওপৰত এক ডাঙৰ জাপ আছিল কিন্তু ইয়াৰ মূল্যও যথেষ্ট বেছি আছিল, আধাৰ 64জিবি ষ্ট'ৰেজ ভেৰিয়েণ্টৰ বাবে। এপলে যোৱা বছৰ আইফোন 12 মিনিও প্ৰৱৰ্তন কৰিছিল, যাৰ সমস্যাবোৰৰ অংশ আছিল কিন্তু ই তৎক্ষণাৎ সেইবোৰৰ বেছিভাগআইফোন 13 মিনি (ৰিভিউ)ৰ সৈতে ঠিক কৰিছিল, উন্নত কেমেৰা আৰু বেটাৰি জীৱন বৃদ্ধিৰ সৈতে। অৱশ্যে, মানক আইফোনৰ 'প্লাছ' সংস্কৰণ বিচাৰি থকা সকলৰ প্ৰ'মেক্স মডেলৰ বাবে বহুত বেছি পৰিশোধ কৰাৰ বাহিৰে কোনো উপায় নাই, কিন্তু অহা বছৰ এইটো ভালদৰে সলনি হ'ব পাৰে।


আগৰ অনুসৰি, দেখা গৈছে যে এপলে ডাঙৰ আইফোন 14 মেক্সৰ সপক্ষে আইফোন 14 মিনি ধ্বংস কৰিব পাৰে। আপুনি অনুমান কৰাৰ দৰে, আইফোন 14 মেক্সৰ লক্ষ্য হৈছে প্ৰ'মডেলৰ বাবে প্ৰিমিয়াম পৰিশোধ নকৰাকৈ ডাঙৰ স্ক্ৰীণৰ আইফোন বিচৰা গ্ৰাহকসকলক সেৱা আগবঢ়োৱা। আইফোন 13 আৰু 13 মিনিৰ দৰে বাকী সুবিধাবোৰ একে থাকিব পাৰে, যি প্ৰ'মডেলবোৰৰ বাবে ট্ৰিপল-কেমেৰা ছেটআপ সংৰক্ষণ কৰে। আন এটা উৰাবাতৰিৰ পৰাও পৰামৰ্শ দিয়া হৈছে যে সকলো আইফোন ১৪ মডেলত ১২০ হাৰ্জ এলটিপিঅ' প্ৰদৰ্শন থাকিব পাৰে। আইফোন 14 প্ৰ' আৰু প্ৰ'মেক্স মডেলবোৰত হোল-পাঞ্চ ডিচপ্লে আৰু ইন-ডিচপ্লে ফিংগাৰপ্ৰিণ্ট ৰিডাৰ আছে বুলিও উৰাবাতৰি আছে। আন এটা উৰাবাতৰিত এইটোও দাবী কৰা হৈছে যে প্ৰ'মডেলবোৰত 48 মেগাপিক্সেল প্ৰাথমিক কেমেৰা আৰু 8 জিবি ৰেম থাকিব পাৰে।

Apple iPhone SE 5G

যদিও 2021 চনত এপল আইফোন এছই (2020) (ৰিভিউ)ৰ পৰামৰ্শ দিয়াটো কঠিন, ইয়াৰ মূল্য আৰু ই আগবঢ়োৱা হাৰ্ডৱেৰৰ কথা মনত ৰাখি, ই এতিয়াও ভাৰতত ক্ৰয় কৰিব পৰা আটাইতকৈ সুলভ আইফোন। বৰ্তমানৰ মডেলটোৰ চাৰি বছৰ আগতে প্ৰথম আইফোন এছই মুকলি কৰা হৈছিল, আৰু এতিয়া উৰাবাতৰি কলটোৱে বাটত আন এটাৰ ইংগিত দিয়ে। আইফোন এছই 3 বা আইফোন এছই 5জি হিচাপে টেগ কৰা, আগৰ উৰাবাতৰিবোৰে বৰ্তমানৰ মডেলত থকা 4.7 ইঞ্চিৰ ডিচপ্লেৰ তুলনাত 6.1 ইঞ্চিৰ অধিক ডাঙৰ ডিচপ্লেৰ ইংগিত দিছিল।


যদিও আগৰ প্ৰতিবেদনবোৰে দাবী কৰিছিল যে ইয়াত এপল এ14 বায়োনিক এছ.ও.চি. প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব, নতুন উৰাবাতৰিবোৰে পৰামৰ্শ দিয়ে যে ইয়াৰ পৰিৱৰ্তে ই এ15 বায়োনিক হ'ব পাৰে। সকলো উৰাবাতৰিৰ ক্ষেত্ৰত স্থিৰ হৈ আছে যে ইয়াক 2022 চনৰ মাজভাগত মুকলি কৰা হ'ব বুলি আশা কৰা হৈছে আৰু ইয়াত এটা পিছফালৰ কেমেৰা প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব। আন এটা আকৰ্ষণীয় প্ৰতিবেদনে এইটোও ইংগিত দিয়ে যে আইফোন এছই 3 টাচ আইডিৰ পৰিৱৰ্তে ফেচ আইডি ব্যৱহাৰ কৰা প্ৰথম এছই মডেল হ'ব পাৰে। আইফোন এছই ৩ ২০২২ চনৰ প্ৰথম চতুৰ্থাংশত মুকলি হ'ব বুলি আশা কৰা হৈছে।

OnePlus 10 Pro

ৱানপ্লাছে ইয়াৰ ফোনৰ প্ৰতিটো প্ৰজন্মগত আপডেটৰ সৈতে পলমকৈ সূক্ষ্ম উন্নতি কৰি আহিছে। ৱানপ্লাছ 9 প্ৰ'ত এটা সতেজ ডিজাইন আৰু কিছুমান কেমেৰা আপগ্ৰেড দেখা গৈছিল যিয়ে আমাৰ সমীক্ষাত উল্লেখ কৰা অনুসৰি ইয়াক ইয়াৰ উচ্চ মূল্যৰ টেগৰ বাবে ভাল মূল্য তৈয়াৰ কৰিছিল। কিন্তু আমাৰ পথত আৰু ভাল বস্তু থকা দেখা গৈছে।


আগন্তুক ৱানপ্লাছ 10 প্ৰ'ৰ শেহতীয়াকৈ লিক হোৱা ৰেণ্ডাৰে এটা পুনৰ ডিজাইন কৰা কেমেৰা মডিউলৰ ইংগিত দিছে, যি তিনিটা পিছফালৰ কেমেৰা9 প্ৰ' হিচাপে ৰাখে কিন্তু এটা নতুন লেআউটত, চেমচাং গ্যালাক্সি এছ21 আল্ট্ৰাৰ দৰে। যদিও কেমেৰা ছেটআপটো বেলেগ দেখাব পাৰে, টেলিফটো কেমেৰাটো হাৰ্ডৱেৰ স্তৰত 9 প্ৰ'ৰ দৰে একে থাকিব বুলি আশা কৰা হৈছে। স্পেচিফিকেচনৰ ক্ষেত্ৰত, ৱানপ্লাছ 10 প্ৰ'ক কোৱালকমৰ স্নেপড্ৰেগন 8 জেনেৰ 1 প্ৰচেছৰৰ সৈতে আহিবলৈ কোৱা হৈছে আৰু ইয়াত 6.7 ইঞ্চি (1,440 এক্স 3,216 পিক্সেল) এলটিপিঅ' ফ্লুইড 2 এমোলেড ডিচপ্লে আৰু 120হাৰ্জ ৰিফ্ৰেছ ৰেট থাকিব। ফোনটো অহা বছৰৰ আৰম্ভণিতে মুকলি কৰা হ'ব বুলি আশা কৰা হৈছে।

Xiaomi 12

শ্বাওমি ১২ হ'ব কোম্পানীৰ পৰৱৰ্তী প্ৰিমিয়াম স্মাৰ্টফোন যি 'এমআই' ব্ৰেণ্ডিং বাদ দিব। শ্বাওমি ১২ ৰ বিষয়ে উৰাবাতৰি শেহতীয়াকৈ দেখা গৈছিল আৰু শেহতীয়াকৈ কোৱালকমৰ স্নেপড্ৰেগন ৮ জেনেৰ ১ প্ৰচেছৰ ঘোষণা ৰ আৰম্ভণিৰ পিছত নিশ্চিত কৰা হৈছিল। ফোনটো ২৮ ডিচেম্বৰত মুকলি হ'বলৈ কোৱা হৈছে।


এটা লিক হোৱা ছবিয়ে ইয়াৰ পিছফালৰ কেমেৰা ছেটআপটো জোকাৰিছে য'ত আছে 50 মেগাপিক্সেল প্ৰাথমিক কেমেৰা, এটা অতি-বহল কোণৰ কেমেৰা আৰু এটা টেলিফটো কেমেৰা। ফোনটো তিনিটা মডেলত আহিবলৈ কোৱা হৈছে: জিয়াওমি 12এক্স, জিয়াওমি 12 আৰু জিয়াওমি 12 প্ৰ'। শেহতীয়া প্ৰতিবেদন অনুসৰি ইয়াত 67 ৱাট ফাষ্ট-চাৰ্জিং থাকিব বুলিআশা কৰা হৈছে। শ্বাওমি 12 প্ৰ'ৰ নতুন শিল্পী-নিৰ্মিত 3ডি ৰেণ্ডাৰবোৰো কেছটোৰ এটা লিক হোৱা ফটোৰ সৈতে অনলাইনত প্ৰদৰ্শিত হৈছে, যি আশ্চৰ্যজনকভাৱে ৰেণ্ডাৰৰ সৈতে মিল খায়, যি সম্পূৰ্ণৰূপে পুনৰ ডিজাইন কৰা পিছফালৰ কেমেৰা মডিউল এটা প্ৰকাশ কৰে।

Google Pixel 6a


গুগল পিক্সেল 5এ 5জি কেৱল বিশ্বজুৰি নিৰ্বাচিত বজাৰত উপনীত হোৱাৰ সৈতে, ভাৰতৰ পিক্সেল বিশ্বস্তসকলে এতিয়া পৰৱৰ্তী মডেলত তেওঁলোকৰ আশা ৰাখিছে, যাক পিক্সেল 6এ হিচাপে টেগ কৰা হৈছে। এই আহিবলগীয়া স্মাৰ্টফোনটোৰ বিষয়ে খুব কম জনা যায়, কিন্তু শেহতীয়া এক প্ৰতিবেদনত দাবী কৰা হৈছে যে ইয়াক গুগল টেনছৰ জিএছ101 এছ.ও.চি.-ৰ দ্বাৰা চালিত কৰা হ'ব, যিটো গুগলৰ শেহতীয়াকৈ মুকলি কৰা পিক্সেল 6 আৰু পিক্সেল 6 প্ৰ' স্মাৰ্টফোনত পোৱা যায়। পিক্সেল 6এ-ৰ এটা কথিত ডামি ইউনিটও লিক হৈছিল, যি পিক্সেল 6 শৃংখলাৰ দৰে দেখা তৈয়াৰ কৰা এটা ডিজাইন প্ৰকাশ কৰিছিল আৰু ইয়াৰ পিছফালৰ কেমেৰাৰ বাবে একে লেআউট আছিল।

Oppo Find N

অপ্পো ফাইণ্ড এন হৈছে উৎপাদন-সাজু ফ'ল্ডেবল স্মাৰ্টফোনত অপ্পোৰ প্ৰথম প্ৰয়াস। ফোনটোৱে মটৰোলা, হুৱেই আৰু চেমচাঙৰ পৰা আগবঢ়োৱা অফাৰৰ বিৰুদ্ধে প্ৰতিদ্বন্দিতা কৰিব, যিহৈছে একমাত্ৰ মুখ্য নিৰ্মাতা যিবৰ্তমান ফল্ডিং ফোন মুকলি কৰিছে। ফাইণ্ড এনক ইমান বিশেষ কৰি তুলিছে যে অপ্পোৰ শান্ত প্ৰদৰ্শনৰ এটা নিম্নতম ক্ৰীজ থকাৰ বিষয়ে দাবী যি এই স্থানৰ বৰ্তমানৰ খেলুৱৈসকলৰ তুলনাত 80 শতাংশ লৈকে কম লক্ষণীয়।


অপ্পোৰ ভাঁজ কৰিব পৰা এটা ধাতুৰ ফ্ৰেম আৰু এটা চাইড মাউণ্টেড ফিংগাৰপ্ৰিণ্ট ৰিডাৰ আছে। ইয়াত অধিক উপযোগী 5.49 ইঞ্চি, 18:9 এস্পেক্ট অনুপাতৰ বাহিৰৰ ডিচপ্লে আৰু 7.9 ইঞ্চিৰ ভিতৰৰ ডিচপ্লে আছে। ফোনটোত সকলোতে পাঁচটা কেমেৰা আছে য'ত প্ৰতিখন স্ক্ৰীণত এটা চেলফি কেমেৰা আৰু পিছফালে তিনিটা কেমেৰা অন্তৰ্ভুক্ত আছে। অপ্পোৱে নিশ্চিত কৰিছে যে ফাইণ্ড এন কেৱল 23 ডিচেম্বৰৰ পৰা চীনত বিক্ৰী হ'ব, কিন্তু আমি আশা কৰো যে কোম্পানীটোৱে ইয়াক আন বজাৰবোৰো মুকলি কৰিব।


#Upcoming #Phone #2022 #Premium

0 comments:

Post a Comment

Popular Posts

Blog Archive

Translate