Tuesday, September 21, 2021

9 Ways to Monetize Your Facebook Page - আপোনাৰ ফেচবুক পেইজ পৰা ইনকাম কৰাৰ 9 টা উপায়

যদি আপোনাৰ ওচৰত কিছুমান স্তৰৰ নিম্নলিখিত, ৱেবছাইট সংলগ্ন বা অবিহনে ফেচবুক পৃষ্ঠা আছে, টকা উপাৰ্জন কৰাৰ বহুতো উপায় আছে। সঁচাকৈক, এটা ফেচবুক পৃষ্ঠাৰ সৈতে আৰম্ভ কৰা আৰু এটা মুদ্ৰাকৃত ছাইট নিৰ্মাণ কৰাটো ছাইট এটা আৰম্ভ কৰা আৰু ইয়াৰ পৰা অনুসৰণ কৰা ফেচবুক নিৰ্মাণ কৰাৰ চেষ্টা কৰাতকৈ সহজ।


আপোনাৰ ফেচবুক পৃষ্ঠামুদ্ৰাকৰণ কৰাৰ বাবে আমাৰ পৰামৰ্শবোৰ ইয়াত দিয়া হৈছে:
1. ম'বাইল ডিভাইচৰ বাবে আপোনাৰ ছাইট অপ্টিমাইজ কৰক

প্ৰতিদিনে ফেচবুক ব্ৰাউজ কৰা ট্ৰেফিকৰ 50% ৰো অধিক হৈছে ম'বাইল ট্ৰেফিক, যাৰ বাবে ই ইমান গুৰুত্বপূৰ্ণ যে যদি আপোনাৰ ফেচবুকে এটা বাহ্যিক ছাইটৰ সৈতে লিংক কৰে যে ই ম'বাইলৰ বাবে অপ্টিমাইজ কৰা হয়। যদি আপুনি মোবাইল দৰ্শকক মূলধন কৰিব পাৰে, আপুনি যথেষ্ট সফলতা পাব পাৰে।

ফেচবুকৰ পৰা আপোনাৰ ট্ৰেফিক আপোনাৰ ছাইটত থকা আৰু ৰূপান্তৰিত হোৱাটো নিশ্চিত কৰাৰ এটা সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ উপায় হ'ল এটা প্ৰতিক্ৰিয়াশীল ছাইট থকা। ইয়াৰ অৰ্থ হৈছে যে আপোনাৰ ৱেবছাইটত ব্যৱহাৰকাৰী যিয়েই নহওঁক কিয় এডজাষ্ট কৰে আৰু সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ ব্যৱহাৰকাৰীৰ অভিজ্ঞতা প্ৰদান কৰে।

2. ডিজিটেল সমল পোনপটীয়াকৈ বিক্ৰী কৰক

আপোনাৰ ফেচবুক পৃষ্ঠামুদ্ৰাকৰণৰ প্ৰথম বিকল্পটো যুক্তিসঙ্গতভাৱে আটাইতকৈ সহজ। ইয়াৰ আটাইতকৈ সৰল উদাহৰণটো বৰ্ণনা কৰাটো যথেষ্ট সহজ। আপোনাৰ ফেচবুক পৃষ্ঠাত ইবুক এখনপ্ৰচাৰ কৰাটো আপোনাৰ দৰ্শকসকলক ব্যস্ত ৰখা আৰু আপোনাৰ বিভিন্ন ৱেবছাইটত সংযোগ কৰাৰ এক উত্তম উপায়।

যদি আপোনাৰ ওচৰত বিতৰণ কৰিবলৈ যথেষ্ট সমল আছে, ফেচবুকে আপোনাৰ সামগ্ৰী বিক্ৰী কৰিবলৈ এক উৎকৃষ্ট প্লেটফৰ্ম প্ৰস্তুত কৰে। ইবুকবোৰ সহজ কিয়নো আমাজন আৰু বাৰ্নেছ আৰু নবেল দুয়োৰে বিতৰণ প্লেটফৰ্ম আছে যাৰ সুবিধা আপুনি ল'ব পাৰে আৰু সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ অংশটো হ'ল ফেচবুক বেছিভাগ বাহ্যিক প্লেটফৰ্মৰ সৈতে অতি সহজে একত্ৰিত হয়।

3. এফিলিয়েট মাৰ্কেটিং ছাইটসমূহলৈ ট্ৰেফিক প্ৰেৰণ কৰক

ফেচবুকত বিজ্ঞাপন দি টকা উপাৰ্জন কৰিবলৈ আপুনি ব্যৱহাৰ কৰিব পৰা এইটো আন এটা বিকল্প, কিন্তু আপুনি এটা সহযোগী নেটৱৰ্কৰ অংশ হ'ব লাগিব। যদি আপুনি প্ৰভাৱশালী, সহযোগী নেটৱৰ্কত যোগদান কৰাটো কোনো সমস্যা হ'ব নালাগে। বহুতো লোকৰ ওচৰলৈ যোৱাৰ সামৰ্থ্য থকাটো অতি লাভজনক আৰু বহুতো ব্ৰেণ্ডে মনোযোগ দিব। আপুনি এফিলিয়েট নেটৱৰ্কৰ অংশ হোৱাৰ পিছত, কেৱল এটা লিংক পোষ্ট কৰিলে আপোনাৰ অৱদানৰ বাবে এট্ৰিবিউচন প্ৰাপ্ত কৰিবলৈ যথেষ্ট হ'ব। ইয়াক ছেট আপ আৰু ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ অতি সহজ, বহুতো প্ৰণালীত বিল্ট-ইন ট্ৰেকিং উপলব্ধ আছে। বহুতো ব্ৰেণ্ডৰ সহযোগী নেটৱৰ্ক আছে যাক তেওঁলোকে তেওঁলোকৰ সহযোগী সকলক পৰিচালনা কৰিবলৈ আৰু আপুনি চলাবলৈ সক্ষম হোৱা বিক্ৰী বা ট্ৰেফিক ট্ৰেক কৰিবলৈ ব্যৱহাৰ কৰে।

4. ফেচবুক এপ ষ্টোৰৰ জৰিয়তে সামগ্ৰী বিক্ৰী কৰক

যোৱা কেইবছৰমানত ফেচবুক এপবোৰ কিছু পৰিমাণে হ্ৰাস পাইছে। সিহঁতক লাহে লাহে আগলৈ আৰু কাষৰ বাৰত আৰু তললৈ লৈ যোৱা হৈছে আৰু তেওঁলোকৰ বাবে আগৰ দৰে ওপৰলৈ সিমান ঠাই নাই।

এইটো কোৱা নহয় যে আপুনি এতিয়াও সেইবোৰ ব্যৱহাৰ কৰিব নোৱাৰে। আপুনি কেৱল বহুতো ফেচবুক বাণিজ্য এপৰ এটা ছেট আপ কৰিব লাগিব। এটা বাছনি কৰক আৰু ইয়াক ব্যৱহাৰ কৰক।

 5. এটা ৱেবছাইটৰ জৰিয়তে সামগ্ৰী বিক্ৰী কৰক

ওপৰৰ দৰে একে ধাৰণাটো আপোনাৰ নিজৰ ষ্টৰফ্ৰণ্ট স্থাপন কৰিবলৈ প্ৰয়োগ কৰিব পাৰি। ইয়াৰ বাবে আপোনাৰ ওচৰত দুটা বিকল্প আছে; আপুনি হয় এটা হোষ্টেড সমাধান ছেট আপ কৰিব পাৰে, নতুবা আপুনি ই-কমাৰ্চ প্ৰণালী এটা ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে। পিছৰটো অধিক ব্যয়বহুল কিন্তু দীৰ্ঘম্যাদী সময়ত এছইঅ'ৰ বাবে বহুত বেছি অনুকূলনযোগ্য আৰু ভাল।

সামগ্ৰীবোৰ প্ৰচাৰ কৰক আৰু আপোনাৰ দৰ্শকক সামগ্ৰী পৃষ্ঠাৰ সৈতে সংযোগ কৰক, এনে ধৰণৰ বস্তু। পৰিশোধ কৰা বিজ্ঞাপনবোৰে ইয়াত যথেষ্ট সহায় কৰিব, কিয়নো জৈৱিক পোষ্টৰ প্ৰচাৰৰ ক্ষেত্ৰত কোনো অনুমতি নাই।

6. একচেটিয়া ফেচবুক অফাৰৰ সৈতে সামগ্ৰীৰ প্ৰচাৰ কৰক

যদি আপুনি সামগ্ৰী বিক্ৰী কৰি আছে, আপুনি কেৱল "হেই, আপুনি এক্স প্ৰডাক্ট দেখিছে নেকি? আপুনি ইয়াক কিনিব লাগে এইটো ভাল।" আপুনি যানবাহন আৰু ৰূপান্তৰক উৎসাহিত কৰিব পাৰে। আপুনি কেৱল অফাৰ চলাব লাগিব। অফাৰ চলোৱাৰ জৈৱিক উপায় টো হ'ল আপোনাৰ ছাইটত সীমিত সময়ৰ বাবে অফাৰটো সৰলভাৱে সৃষ্টি কৰা আৰু ফেচবুকত ইয়াক প্ৰচাৰ কৰা। বিকল্প পদ্ধতিটো হ'ল অফাৰ চলাবলৈ ফেচবুকত বিজ্ঞাপন প্ৰণালী ব্যৱহাৰ কৰা। হয় এজনে কাম কৰিব, বা আপুনি বিচাৰিলে দুয়োটা ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে।

7. তৃতীয় পক্ষৰ সেৱাৰ জৰিয়তে সামগ্ৰী বিক্ৰী কৰক

আপুনি সামগ্ৰী নিৰ্মাণ, শিপিং, ইনভেণ্টৰী, ৰক্ষণাবেক্ষণ, বা আন যিকোনো কাম নকৰাকৈ সামগ্ৰী ডিজাইন আৰু বিক্ৰী কৰিব পাৰে। যদি আপুনি সৃষ্টিশীল, এটা উদাহৰণ হ'ল আপোনাৰ কলাবিভিন্ন সামগ্ৰীৰ ওপৰত স্থাপন কৰা আৰু ইয়াক বিক্ৰী কৰা আৰম্ভ কৰা। এনে একাধিক ছাইট আছে যিয়ে আপোনাক সহজে চাৰ্ট, ফোন কেচ, বা মোজা প্ৰিণ্ট কৰিবলৈ আৰু সেইবোৰ বিক্ৰী কৰিবলৈ অনুমতি দিয়ে। এইটো বহুত সৰল আৰু এইটো এটা পথ যিটো বহুতো মিডৰেঞ্জ ফেচবুক পৃষ্ঠাই লয়।

8. আপোনাৰ বিক্ৰেতাৰ উপস্থিতিৰ সৈতে এটা স্থানীয় অনুষ্ঠানৰ প্ৰচাৰ কৰক

যদি আপোনাৰ ফেচবুক পৃষ্ঠাটো ভৌগোলিক অৱস্থানৰ চাৰিওফালে কেন্দ্ৰীভূত হয়, আপোনাৰ ব্ৰেণ্ডৰ সৈতে জড়িত হ'বলৈ আৰু বাহিৰৰ ব্ৰেণ্ড আৰু ব্যৱসায় অনাৰ বাবে ই আপোনাৰ বাবে এক উত্তম সুযোগ হ'ব।  আপুনি ইয়াৰ পৰা কেইটামান বেলেগ ধৰণে লাভ কৰিব পাৰে। তাৰে এটা হ'ল আপুনি প্ৰচাৰ কৰি থকা স্থানীয় অনুষ্ঠানত আপোনাৰ নিজা এজন বিক্ৰেতা স্থাপন কৰা যাতে অনুষ্ঠানটোৰ প্ৰচাৰ কৰি, আপুনি নিজকে প্ৰচাৰ কৰি আছে। অনুষ্ঠানটোত অধিক লোক উপস্থিত থাকিবলৈ দিয়ক, আৰু অধিক লোকে আপোনাক তাত পাব, যাৰ ফলত অধিক বিক্ৰী হ'ব।

9. পৃষ্ঠা এটা বঢ়াই আপোনাৰ সেৱাবিক্ৰী কৰক

গতিকে আপুনি এটা ফেচবুক পৃষ্ঠা ইয়াৰ বৰ্তমানৰ স্তৰলৈ বৃদ্ধি কৰিছে, আৰু আপুনি কিছু পৰিমাণৰ সফলতা প্ৰাপ্ত কৰিছে। আনসকলে সেই সফলতা ত উপনীত হ'ব বিচাৰে। এইটো আপোনাৰ দক্ষতা ভাগ বতৰা কৰাৰ সময়। আপুনি এটা সেৱা বিক্ৰী কৰিব পাৰে য'ত আপুনি কাৰ্যৰ পৰিকল্পনা লিখিব পাৰে। যদি আপুনি সফল হয় তেন্তে আপুনি ভিতৰলৈ আহিব পাৰে আৰু চলিত মূল্যৰ বাবে বস্তুবোৰ পৰিচালনা কৰিব পাৰে আনক সফল কৰাৰ বাবে বহুতো বিকল্প আছে।

0 comments:

Post a Comment

Popular Posts

Blog Archive

Translate