Monday, September 20, 2021

Why Apple iPhone 13 Series Smartphones Are So Expensive In India - ভাৰতত এপল আইফোন 13 চিৰিজৰ উচ্চ মূল্যৰ কিয়

আমেৰিকা যুক্তৰাজ্যকে ধৰি আন বহুতো দেশৰ তুলনাত ভাৰতত এপল আইফোন 13 চিৰিজ মূল্য অধিক। এই স্মাৰ্টফোনবোৰৰ উচ্চ ব্যয়আৰু সেইবোৰৰ ওপৰত কিমান কৰ আৰোপ কৰা হ'ব তাৰ কাৰণবোৰ আমাক জনাওঁ আহক।


এপলে শেহতীয়াকৈ ইয়াৰ নতুন আইফোন 13 চিৰিজ মুকলি কৰিছে, যাৰ আৰম্ভণি মূল্য 69,900 টকা। আমি ইতিমধ্যে আলোচনা কৰিছো যে আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰৰ তুলনাত ভাৰতত তেওঁলোকৰ ব্যয় কেনেদৰে বেছি। যদিও আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰত আইফোন 13-ৰ মূল্য 51,310 টকা, আপুনি ভাৰতত একেটা মডেলৰ বাবে 79,900 টকা পৰিশোধ কৰিব লাগিব।

এতিয়া প্ৰশ্ন টো হ'ল যে ভাৰত আৰু আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰৰ মাজত ইমান ডাঙৰ মূল্যৰ পাৰ্থক্য কেনেকৈ আছে। গতিকে ইয়াৰ বিষয়ে অধিক জনা আহক।

ভাৰতত এপল আইফোন 13 চিৰিজ উচ্চ মূল্যৰ আঁৰৰ কাৰণ

আইফোন 12, আইফোন 13 ৰ দৰে প্ৰিমিয়াম স্মাৰ্টফোন ভাৰতত নিৰ্মাণ কৰা নহয়। এই স্মাৰ্টফোনবোৰ মুখ্যতঃ দেশলৈ আমদানি কৰা হয়, যি ডিফল্টভাৱে, সেইবোৰৰ ওপৰত 22.5% কাষ্টম শুল্ক বুজায়। ভাৰতত, গ্ৰাহকসকলে এপল আইফোন 13 মিনি ক্ৰয় কৰাৰ ওপৰত শুল্ক কৰ হিচাপে প্ৰায় 10,880 টকা পৰিশোধ কৰিব লাগিব।

কেৱল সেয়াই নহয়, গ্ৰাহকসকলে শুল্কৰ উপৰিও জিএছটি পৰিশোধ কৰিব লাগিব। বৰ্তমান এপল আইফোন 13-এ প্ৰায় 10,662 টকাৰ জিএছটি আকৰ্ষণ কৰিছে। আনহাতে, আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰত এই স্মাৰ্টফোন ক্ৰয় কৰা লোকসকলে কেৱল সংশ্লিষ্ট ৰাজ্যিক কৰ পৰিশোধ কৰিব লাগিব।

চিৰিজ প্ৰতিটো স্মাৰ্টফোনৰ ওপৰত কিমান কৰ আৰোপ কৰা হ'ব জানক?

সেয়েহে, যদি আপুনি এপল আইফোন 13 প্ৰ'মেক্স ক্ৰয় কৰাৰ পৰিকল্পনা কৰি আছে, আপুনি জানিব লাগিব যে আপুনি কৰ হিচাপে মুঠ 40,034 টকা পৰিশোধ কৰিব লাগিব। আপুনি এপল আইফোন 13 মিনি ক্ৰয় কৰাৰ সময়ত কৰ হিচাপে মুঠ 21,543 টকা পৰিশোধ কৰিব লাগিব। যদি আপুনি এপল আইফোন 13 ক্ৰয় কৰে, আপুনি কৰ হিচাপে 24,625 টকা পৰিশোধ কৰিব লাগিব। এপল আইফোন 13 প্ৰ'ত 36,952 টকাৰ কৰ আকৰ্ষণ কৰা হ'ব।

স্মাৰ্টফোন ২৪ ছেপ্টেম্বৰত দোকানৰ শ্বেল্ফত যাব

দেশসমূহৰ মাজত মূল্যৰ বৃহৎ পাৰ্থক্যক মুখ্যতঃ উচ্চ কৰৰ বাবে কৃতিত্ব দিব পাৰি। এপলৰ নতুন স্মাৰ্টফোন চিৰিজটো আমদানি কৰা হ'ব আৰু মেড ইন ইণ্ডিয়া নহয়। এপল আইফোন ১৩ চিৰিজটো ভাৰতত মুকলি কৰা হৈছে আৰু ২৪ ছেপ্টেম্বৰৰ পৰা দোকানৰ শ্বেল্ফত অহাৰ কথা আছে। প্ৰি-বুকিং ইতিমধ্যে আৰম্ভ হৈছে।

 Iphone 13 Series Price and Detail

0 comments:

Post a Comment

Popular Posts

Blog Archive

Translate