Friday, October 29, 2021

Sony ZV-E10 Vlogging Camera - নতুন চনি ভলগিংৰ কেমেৰা

নতুন চনি জেডভি-ই10-ৰ মূল্য যোৱা প্ৰজন্মতকৈ কম আৰু সকলো অফলাইন আৰু অনলাইন চনি ৰিটেইলাৰৰ পৰা ক্ৰয় কৰিবলৈ উপলব্ধ। সামগ্ৰীটোৰ বিষয়ে ইয়াত পঢ়ক।


ভলগিংৰ বাবে আপোনাক কেইটামান মুখ্য সুবিধাৰ প্ৰয়োজন: এটা ফ্লিপ-আউট স্ক্ৰীণ, হেডফোন আৰু মাইক্ৰ'ফোন পোৰ্ট, দ্ৰুত অটোফোকাচ আৰু 4কে কেপচাৰ। কোনটো কেমেৰাই ওপৰোক্ত সকলোবোৰ আগবঢ়ায়? চনি জেডভি-ই10।

চনিয়ে ভাৰতত আন এটা ভলগিং কেমেৰা মুকলি কৰিছে। নতুন কম্প্যাক্ট ডিজিটেল কেমেৰাটোক চনি জেডভি-ই10 বুলি কোৱা হয় আৰু ই যোৱা বছৰ মুকলি কৰা চনি জেডভি-1ৰ উত্তৰাধিকাৰী। চনি জেডভি-ই10-ত 24 মেগাপিক্সেল এপিএছ-চি চেন্সৰ আছে আৰু 1.23এক্স চেন্সৰ শস্যৰ সৈতে 4কে 30এফপিএছ লৈকে শ্বুট কৰিব পাৰে। নতুন চনি কেমেৰাটোৰ মূল্য যোৱা প্ৰজন্মতকৈ কম আৰু সকলো অফলাইন আৰু অনলাইন চনী ৰিটেইলাৰৰ পৰা ক্ৰয় কৰিবলৈ উপলব্ধ।

যোৱা বছৰ জুলাইত, চনিয়ে বিশেষকৈ ভ্লগাৰৰ বাবে এটা ডিজিটেল কেমেৰা মুকলি কৰিছিল আৰু ইয়াক জেডভি-1 বুলি কোৱা হৈছিল। কেমেৰাটো ইউটিউবত ভলগিং সম্প্ৰদায়ৰ দ্বাৰা ভালদৰে গ্ৰহণ কৰা হৈছিল আৰু ইয়াৰ মূল্য আছিল ৭৭,৯৯০ টকা। কেমেৰাটো এতিয়াও বজাৰত উপলব্ধ আৰু ২.৭ এক্স অপ্টিকেল জুমৰ সৈতে ২০.১ মেগাপিক্সেল চিএমঅ'এছ চেন্সৰৰ সৈতে আহে। ডিভাইচটোত থকা এপাৰচাৰটো এফ1.8-ৰ পৰা এফ2.8 আৰু আইএছঅ' স্কেলৰ ভিতৰত 125 ৰ পৰা 12,800 ৰ ভিতৰত। ডিভাইচৰ অনন্য বিক্ৰী দিশটো আছিল ইয়াৰ সংহত প্ৰকৃতি, স্পষ্ট অডিঅ' ৰেকৰ্ডিং কৰাৰ বাবে এক সমৰ্পিত মাইক্ৰ'ফোন আৰু উন্নত নিম্ন পোহৰৰ প্ৰদৰ্শন।

চনি জেডভি-ই10 স্পেচিফিকেচনসমূহ 


 চেন্সৰ

বাকচৰ ভিতৰত, ব্যৱহাৰকাৰীসকলে এটা ৰিচাৰ্জেবল বেটাৰী, এটা এচি এডাপ্টাৰ, কান্ধৰ স্ট্ৰেপ, ইউএছভি-চি কেবললৈ ইউএছবি-এ, উইণ্ডস্ক্ৰীণ, উইণ্ডস্ক্ৰীণ এডাপ্টাৰ, আৰু বডী কেপ এটা পাব। নতুন চনি জেডভি-ই10 কেমেৰাটোত এপিএছ-চি প্ৰকাৰ (23.5এক্স15.6 মিমি), এক্সম'ৰ চিএমওএছ চেন্সৰ আছে। যদিও ডিভাইচটোত মুঠ 25 মেগাপিক্সেল আছে, কাৰ্যকৰী গণনা হৈছে প্ৰায় 24.2 মেগাপিক্সেল। ছবি চেন্সৰৰ এস্পেক্ট অনুপাত হৈছে 3:2। ফটোগ্ৰাফ ক্লিক কৰাৰ বাবে, কম্প্যাক্ট ডিজিটেল কেমেৰাত মুঠ 13 টা ৰঙৰ প্ৰ'ফাইল উপলব্ধ, লগতে চাৰিটা ৰিজলিউশ্বন (3:2, 4:3, 16:9, 1:1), আৰু তিনিটা পৃথক ছবিৰ মানদণ্ডমোড।

ভিডিঅ' ৰিজলিউশ্বন

আগতে উল্লেখ কৰাৰ দৰে, ডিভাইচটোৱে 30এফপিএছত 4 হাজাৰ লৈকে আৰু 1080পিএছত 120এফপিএছ-ত ভিডিঅ' শ্বুট কৰিব পাৰে। অৱশ্যে, ডিভাইচটোত সম্পূৰ্ণ চেন্সৰ ভিডিঅ' ৰেকৰ্ডিং 24এফপিএছত 4 হাজাৰত সীমিত। ফুটেজএছ-লগ 2, এছ-লগ 3 আৰু এইচএলজি ফৰ্মেটত শ্বুট আৰু ৰপ্তানি কৰিব পাৰি, অৱশ্যে 8-বিটত। যদিও এই ফৰ্মেটবোৰে স্মাৰ্টফোনত শ্বুট কৰা ভিডিঅ'বোৰতকৈ যথেষ্ট উন্নত মানদণ্ড প্ৰদান কৰিব, পেছাদাৰী কেমেৰাই প্ৰাপ্ত কৰিব পৰা মানদণ্ডৰ আঁৰত এতিয়াও আছে। তথাপিও, ভিডিঅ'ৰ মানদণ্ড ভলগিং বা কেজুৱেল সমল সৃষ্টি কৰাৰ বাবে পৰ্যাপ্ততকৈ অধিক


স্থিৰকৰণ

চেল্ফি ভ্লগ সৃষ্টি কৰাৰ বাবে, 3" এলচিডি টাচ স্ক্ৰীণসম্পূৰ্ণৰূপে ঘূৰাব পাৰি। চনি জেডভি-ই10-ত এটা পূৰ্ব-প্ৰগ্ৰাম কৰা পৃষ্ঠভূমি ব্লাৰ বুটাম আছে যি ক্ষেত্ৰৰ গভীৰতা বৃদ্ধি কৰিবলৈ লগে লগে এপাৰচাৰটো খোলে। ডিভাইচটোত দুটা স্থিৰকৰণ মোড আছে, যাৰ ভিতৰত আছে এক মানক আৰু এক সক্ৰিয় মোড। পিছৰটোৱে লেন্সত অপ্টিকেল ইমেজ স্থিৰকৰণ আৰু ইলেক্ট্ৰনিক স্থিৰকৰণ দুয়োটা একত্ৰিত কৰি উচ্চ স্থিৰ ফুটেজ প্ৰস্তুত কৰে কিন্তু ১.৪৪ জেড শস্যৰ সৈতে। চনী কেমেৰাই এডোব আৰজিবি মানক ৰঙৰ স্থান আৰু এছআৰজিবি ৰঙৰ গামটসমৰ্থন কৰে। ইয়াৰ উপৰিও, বাহ্যিক আনুষঙ্গিক সামগ্ৰী সংলগ্ন কৰিবলৈ শীৰ্ষত গৰম জোতা মাউণ্ট আছে।


NP-FW50 বেটাৰিথকা জেডভি-ই10 ships, যাৰ 1,020 এমএএইচ ক্ষমতা আছে। চনিৰ মতে, কেমেৰাটোৱে এটা চাৰ্জত 440 খনলৈকে ছবি কেপচাৰ কৰিব পাৰে। ইয়াৰ ওপৰত যিকোনো বস্তুৰ বাবে, আপুনি অতিৰিক্ত সুবিধাৰ বাবে ইউএছবি টাইপ-চি কানেক্টৰৰ ওপৰত পাৱাৰ বেংক ব্যৱহাৰ কৰি কেমেৰাৰ ৰস উলিয়াব পাৰে। আলফা জেডভি-ই10 চনিৰ ইমেজিং এজ ম'বাইল কম্পেনিয়ান এপৰ সৈতে আহে। ইয়াক ৱাই-ফাইৰ যোগেৰে কেমেৰাৰ পৰা ম'বাইললৈ ছবি আৰু ভিডিঅ' স্থানান্তৰ কৰাৰ বাবে ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰি।

মূল্য আৰু উপলব্ধতা

ভাৰতত চনি আলফা জেডভি-ই10 মূল্য কেৱল শৰীৰৰ বিন্যাসৰ বাবে 59,490 ₹, আনহাতে আলফা জেডভি-ই10এল কিটে আপোনাক ₹69,990 লৈ ঘূৰাই আনিব। আপুনি আজিৰ পৰা ভাৰতত আমাজন আৰু ফ্লিপকাৰ্টৰ সৈতে সমগ্ৰ দেশত চনিৰ ৰিটেইলাৰৰ দোকানৰ জৰিয়তে ইয়াক ক্ৰয় কৰিব পাৰে।


0 comments:

Post a Comment

Popular Posts

Blog Archive

Translate