Friday, October 29, 2021

JioPhone Next 4G Smartphone - Fully featured Android Phone (জিঅ' ফোন নেক্সট ভাৰতত ঘোষণা কৰা হৈছে)

 


ৰিলায়েন্স আৰু গুগলৰ পৰা বাজেটযুক্ত প্ৰৱেশ পৰ্যায়ৰ স্মাৰ্টফোন জিঅ' ফোন নেক্সট অৱশেষত ভাৰতত মুকলি কৰা হৈছে। হেণ্ডছেটটো দেৱালীৰ পৰা উপলব্ধ হ'ব আৰু ইয়াৰ মূল্যনিৰ্ধাৰণৰ বিৱৰণ প্ৰকাশ কৰা হৈছে। ৰিলায়েন্সে সহজ ইএমআই আঁচনি ঘোষণা কৰিছে যিয়ে গ্ৰাহকসকলক 1,999 টকাৰ কম মূল্যত ফোনটো ক্ৰয় কৰিবলৈ অনুমতি দিয়ে। এই ইএমআইবোৰ প্ৰতি মাহে 300 টকাৰ পৰা আৰম্ভ হয়। জিঅ' ফোন নেক্সট প্ৰগতি অ'এছ-ত চলে, এক এণ্ড্ৰইড-আধাৰিত ছফ্টৱেৰ যাক বিশেষভাৱে ভাৰতীয় দৰ্শকৰ বাবে তৈয়াৰ কৰা হয়। অন্যান্য সুবিধাবোৰৰ ভিতৰত আছে 13 মেগাপিক্সেল ৰিয়াৰ কেমেৰা, এটা কোৱালকম স্নেপড্ৰেগন 215 এছ.ও.চি. আৰু ট্ৰান্সলেট নাও সুবিধা।

JIO Phone NEXT ভাৰতত মূল্য, উপলব্ধতা

নতুন জিঅ' ফোন নেক্সটৰ মূল্য ভাৰতত ৬,৪৯৯ টকা। স্মাৰ্টফোনটো উক্ত পৰিমাণৰ বাবে কোনো ইএমআই বিকল্প অবিহনে আগতীয়াকৈ ক্ৰয় কৰিব পাৰি। বৈকল্পিকভাৱে, ক্ৰেতাই ইজি ইএমআই বিকল্প বাছনি কৰিব পাৰে য'ত ব্যৱহাৰকাৰীসকলে আৰম্ভণিতে 1,999 টকা পৰিশোধ কৰিব লাগিব (লগতে 501 টকা প্ৰচেছিং মাচুল), আৰু তাৰ পিছত সহজ ইএমআইত বেলেন্স পৰিমাণ পৰিশোধ কৰিব লাগিব।

ৰিলায়েন্স জিঅ'ই নিশ্চিত কৰিছে যে জিঅ' ফোন নেক্সট দেৱালীৰ পৰা, অৰ্থাৎ 4 নৱেম্বৰৰ পৰা ক্ৰয় কৰিব পাৰি। হেণ্ডছেটটো ক্ৰয় কৰিবলৈ, ব্যৱহাৰকাৰীসকলে নিকটতম জিঅ' মাৰ্ট ডিজিটেল ৰিটেইলাৰলৈ যাব লাগিব বা ৱেবছাইটলৈ যাব লাগিব আৰু পঞ্জীয়ন কৰিব লাগিব। হোৱাটছএপতো পঞ্জীয়ন কৰিব পাৰি আৰু ব্যৱহাৰকাৰীসকলে প্ৰক্ৰিয়াটো আৰম্ভ কৰিবলৈ 7018270182'বলৈ 'হাই' প্ৰেৰণ কৰিব লাগিব। পঞ্জীয়ন সম্পূৰ্ণ হোৱাৰ পিছত, ক্ৰেতাক নিশ্চিতকৰণ প্ৰেৰণ কৰা হ'ব। গ্ৰাহকে তেওঁলোকৰ জিঅ' ফোন নেক্সট সংগ্ৰহ কৰিবলৈ ওচৰৰ জিঅ'মাৰ্ট ৰিটেইলাৰৰ ওচৰলৈ যাব লাগিব।

 কোম্পানীটোৱে কয় যে জিঅ' ফোন নেক্সটত সহজে প্ৰৱেশাধিকাৰ নিশ্চিত কৰিবলৈ ই সমগ্ৰ ভাৰতত 30,000 তকৈও অধিক ৰিটেইল আউটলেটৰ সৈতে অংশীদাৰীত্ব কৰিছে। ই কাগজবিহীন ডিজিটেল বিত্তীয় বিকল্পও উপলব্ধ কৰিছে, যি দেশৰ দূৰৱৰ্তী কোণলৈ বিস্তাৰিত, যাৰ ফলত ইয়াক ভৌগোলিকভাৱে প্ৰতিজন ভাৰতীয়ৰ বাবে উপলব্ধ কৰি তুলিছে।

ইএমআই আঁচনিসমূহ ১৮ মাহ আৰু ২৪ মাহৰ বাবে উপলব্ধ। এই আঁচনিবোৰ জিঅ'ৰ পৰা ভইচ আৰু ডাটা লাভালাভৰ সৈতে বাণ্ডল হৈ আহিছে, সেয়েহে ব্যৱহাৰকাৰীসকলে তেওঁলোকৰ বাবে সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ আঁচনিবোৰৰ সৈতে খাপ খোৱাকৈ এই কেৰিয়াৰ আঁচনিবোৰ বাছনি কৰিব পাৰে। জিঅ'ই জিঅ' ফোন নেক্সট ক্ৰেতাসকলক অলৱেজ-অন প্লেন লাৰ্জ প্লেন, এক্সএল প্লেন আৰু এক্সএক্সএল প্লেন আগবঢ়ায়।

 সদায়-অন আঁচনি – এই আঁচনিৰ মূল্য 24 মাহৰ বাবে প্ৰতি মাহে 300 টকা বা 18 মাহৰ বাবে প্ৰতি মাহে 350 টকা। জিঅ' ফোন নেক্সটৰ ইএমআই পৰিশোধ কৰাৰ উপৰিও, ব্যৱহাৰকাৰীসকলে প্ৰতি মাহে 5জিবি ডাটা আৰু 100 মিনিটৰ কলিং লাভ কৰিব।

বৃহৎ পৰিকল্পনা – এই আঁচনিৰ মূল্য 24 মাহৰ বাবে প্ৰতি মাহে 450 টকা বা 18 মাহৰ বাবে প্ৰতি মাহে 500 টকা। ই প্ৰতিদিনে ১.৫ জিবি ডাটা আৰু সীমাহীন ভইচ কলিং সুবিধা বাণ্ডল কৰে।

 এক্সএল আঁচনি – এই আঁচনিৰ মূল্য 24 মাহৰ বাবে 500 টকা আৰু 18 মাহৰ বাবে 550 টকা। ই প্ৰতিদিনে ২ জিবি আৰু সীমাহীন ভইচ কলিং সুবিধাও প্ৰদান কৰে।

 এক্সএক্সএল আঁচনি – এই আঁচনিৰ মূল্য 24 মাহৰ বাবে প্ৰতি মাহে 550 টকা আৰু 18 মাহৰ বাবে প্ৰতি মাহে 600 টকা। এইটো প্ৰতিদিনে ২.৫ জিবি আৰু সীমাহীন ভইচ কলিং সুবিধাৰ সৈতে বাণ্ডল হৈ আহে। এই ইএমআই আঁচনিবোৰ প্ৰাপ্ত কৰাৰ বাবে, গ্ৰাহকসকলে 501 টকাৰ প্ৰচেছিং মাচুল পৰিশোধ কৰিব লাগিব।

 জিঅ' ফোন নেক্সট স্পেচিফিকেচনসমূহ

স্পেচিফিকেশ্বনৰ ক্ষেত্ৰত, জিঅ' ফোন নেক্সট প্ৰগতি অ'এছত চলে, যি হৈছে এণ্ড্ৰইডৰ এক অনুকূলিত সংস্কৰণ যাক ভাৰতৰ ব্যৱহাৰকাৰীসকলৰ বাবে নিৰ্মাণ কৰা হৈছে। ইয়াত কৰ্ণিং গৰিলা গ্লাছ 3 সুৰক্ষা আৰু এণ্টি-ফিংগাৰপ্ৰিণ্ট কোটিঙৰ সৈতে 5.45 ইঞ্চিৰ এইচডি+ (720এক্স1,440 পিক্সেল) ডিচপ্লে আছে। ফোনটো 1.3গিগাহাৰ্জ কোৱালকম স্নেপড্ৰেগন 215 কোৱাড-কোৰ প্ৰচেছৰৰ দ্বাৰা চালিত যি 2জিবি ৰেম আৰু 32জিবি আভ্যন্তৰীণ ষ্টোৰেজৰ সৈতে যোৰা লগোৱা হৈছে যি 512জিবি লৈকে সম্প্ৰসাৰণযোগ্য।

 কেমেৰা বিভাগত, জিঅ' ফোন নেক্সটত 13 মেগাপিক্সেল ৰিয়াৰ কেমেৰা আছে আৰু লগতে 8 মেগাপিক্সেল চেলফি কেমেৰা আছে। পিছফালৰ কেমেৰা সুবিধাবোৰত অন্তৰ্ভুক্ত থাকিব পোট্ৰেইট মোড, নাইট মোড, আৰু প্ৰিলোডেড কাষ্টম ইণ্ডিয়া-অগমেন্টেড ৰিয়েলিটি ফিল্টাৰ। ফোনটোৱে 3,500 এমএএইচ বেটাৰী পেক কৰে। সংযোগ বিকল্পবোৰৰ ভিতৰত আছে মাইক্ৰ'-ইউএছবি পোৰ্ট, 3.5 মিমি অডিঅ' জেক, ব্লুটুথ ভি4.1, ৱাই-ফাই, আৰু ডুৱেল-চিম (নেনো) স্লট। জাহাজত থকা চেন্সৰবোৰৰ ভিতৰত আছে এক এক্সেলেৰোমিটাৰ, লাইট চেন্সৰ, আৰু প্ৰক্সিমিটি চেন্সৰ। জিঅ' ফোন নেক্সট স্বয়ংক্ৰিয় ছফ্টৱেৰ আপগ্ৰেডৰ সৈতেও আহিব।

 জিঅ' ফোন নেক্সট গুগল এচিষ্টেণ্ট সমৰ্থনৰ সৈতে আহিছে যাতে ব্যৱহাৰকাৰীসকলে "অপেন এপ" আৰু "ছেটিংছ পৰিচালনা" আদিৰ দৰে কমাণ্ডৰ প্ৰতি সঁহাৰি জনাই স্মাৰ্টফোনটো পৰিচালনা কৰাত সহায় কৰিব। ইয়াত এটা 'ৰিড এলাউড' সুবিধাও আছে যিয়ে ব্যৱহাৰকাৰীক তেওঁলোকক অন-স্ক্ৰীণ সমল পঢ়ি শুনাবলৈ অনুমতি দিয়ে। ই ব্যৱহাৰকাৰীসকলক তেওঁলোকে বুজিব পৰা ভাষা এটাশুনি সমল গ্ৰহণ কৰিবলৈ অনুমতি দিয়ে। শেষত, জিঅ' ফোন নেক্সটে এক 'ট্ৰান্সলেট' কাৰ্যক্ষমতা একত্ৰিত কৰে যি ব্যৱহাৰকাৰীক ব্যৱহাৰকাৰীৰ পছন্দৰ ভাষালৈ যিকোনো পাঠ অনুবাদ কৰিবলৈ অনুমতি দিয়ে।

0 comments:

Post a Comment

Popular Posts

Blog Archive

Translate