Wednesday, October 6, 2021

Nokia T20 tablet with 10.4-inch 2K display, 8,200mAh battery launched: price, specifications

নকিয়া টি-২০ টেবলেট বিশ্ববজাৰত মুকলি কৰা হৈছে। এইচএমডি গ্লোবেল ব্ৰেণ্ড ৰ অনুজ্ঞাপত্ৰই ইয়াৰ শেহতীয়া প্ৰস্তাৱৰ সৈতে টেবলেট খণ্ডত প্ৰৱেশ কৰিছে। ইয়াক কেৱল ৱাই-ফাই আৰু ৱাই-ফাই + এলটিই ভেৰিয়েণ্টত মুকলি কৰা হৈছে। ডিভাইচটো হৈছে এক মধ্য-পৰিসৰৰ অফাৰ আৰু ভাল স্পেচিফিকেচন পেক কৰে। 

যোৱা কেইমাহমানত, ৰিয়েলমি আৰু জিয়াওমি দুয়োজনে ক্ৰমান্বয়ে তেওঁলোকৰ টেবলেট মুকলি কৰিছে, অৱশ্যে, পিছৰটো এতিয়াও ভাৰতত উপস্থিত হোৱা নাই। নকিয়া টি-20য়ে ৰিয়েলমি পেড, জিয়াওমি পেড 5, মোটো টেব জি20, চেমচাং গ্যালাক্সি টেব এ, লেনোভো পি11, আৰু বজাৰৰ অন্যান্যবোৰৰ বিৰুদ্ধে প্ৰতিদ্বন্দিতা কৰে।

Nokia T20 tablet specifications and features

নকিয়া টি-20 টেবলেটে 10.4 ইঞ্চিৰ এলচিডি ডিচপ্লে এটা খেলিছে য'ত 2কে ৰিজলিউশ্বন আৰু 400 নিট উজ্জ্বলতা আছে। স্ক্ৰীণখন কঠোৰ গ্লাচৰ দ্বাৰা আৱৰা হয় আৰু টেবলেটটো বক্ৰ কাষ আৰু পিছফালে পিল আকৃতিৰ কেমেৰা মডিউলৰ সৈতে আহে। এইচ.এম.ডি. গ্লোবালে তিনিটা আনুষঙ্গিক সামগ্ৰীও আগবঢ়াইছে যাৰ ভিতৰত আছে এটা কঠিন কেছ, ফ্লিপ কভাৰ আৰু এটা বিল্ট-ইন কিকষ্টেণ্ডৰ সৈতে এটা কঠিন কেছ, আৰু নকিয়া মাইক্ৰ' ইয়াৰবাডছ প্ৰ', বিশেষভাৱে টি-20 টেবলেটৰ বাবে ডিজাইন কৰা।

আভ্যন্তৰীণভাৱে, নকিয়া টি-20 টেবলেটটো অক্টা-কোৰ ইউনিচোক টি610 প্ৰচেছৰৰ দ্বাৰা চালিত। ইয়াক দুটা ৰেম আৰু ষ্টোৰেজ কনফিগাৰেচনত আগবঢ়োৱা হয় অৰ্থাৎ 3জিবি + 32জিবি আৰু 4জিবি + 64জিবি। অতিৰিক্ত সংৰক্ষণ সম্প্ৰসাৰণৰ বাবে এটা মাইক্ৰ'এছডি কাৰ্ড স্লট আছে। নকিয়া টি-২০ টেবলেটে দুবছৰৰ গেৰাণ্টিযুক্ত অ'এছ আপডেট আৰু তিনি বছৰৰ মাহিলী সুৰক্ষা পেচ্ছৰ সৈতে ষ্টক এণ্ড্ৰইড ১১ চলায়। ডিভাইচটো 15ৱাট চাৰ্জিংৰ বাবে সমৰ্থনৰ সৈতে 8,200 এমএএইচ বেটাৰী ইউনিটৰ দ্বাৰা সমৰ্থিত।

নকিয়া টি-20 টেবলেটটোত 8 মেগাপিক্সেল ৰিয়াৰ কেমেৰা আৰু ফেচ আনলক সুবিধাৰ সৈতে 5 মেগাপিক্সেল ফ্ৰণ্ট-ফেচিং স্নেপাৰ আছে। ইয়াত ষ্টিৰিঅ' স্পীকাৰ আৰু দুটা মাইক্ৰ'ফোন আছে। টেবলেটত সংযোগ বিকল্পবোৰৰ ভিতৰত আছে এটা ইউএছবি-চি পোৰ্ট, ৱাইফাই, ব্লুটুথ 5.0, 4জি এলটিই, আৰু এটা 3.5 মিমি হেডফোন জেক।

Nokia T20 tablet pricing and availability 

নকিয়া টি-20 টেবলেটটো কেৱল ৱাইফাই ভেৰিয়েণ্টৰ বাবে €200 (~7,200 টকা)ত আৰম্ভ হয় আনহাতে ৱাইফাই + এলটিই সংস্কৰণত €239 (~20,600 টকা)ৰ প্ৰাৰম্ভিক মূল্য ৰখা হয়। টেবলেটটো ওচেন ব্লু ৰঙত আগবঢ়োৱা হৈছে আৰু ১১ অক্টোবৰৰ পৰা বিশ্বব্যাপী বজাৰত ক্ৰয়ৰ বাবে উপলব্ধ হ'ব। এই মুহূৰ্তত নকিয়া টি-২০ৰ ভাৰতৰ উপলব্ধতাৰ বিষয়ে কোনো Update নাই।

0 comments:

Post a Comment

Popular Posts

Blog Archive

Translate