Monday, October 25, 2021

Digital Health ID Card 2021 Apply Online - Benefits and Registration

Ayushman Bharat Digital Health Card
ডিজিটেল হেল্থ আইডি কাৰ্ড ২০২১ আবেদন কৰক অনলাইন/পঞ্জীয়ন আৰু লাভালাভঃ ভাৰতৰ প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে প্ৰধানমন্ত্ৰীৰ ডিজিটেল স্বাস্থ্য মিছন মুকলি কৰিছে আৰু ইয়াৰ অধীনত দেশৰ সকলো লোকক এক অনন্য আইডি কাৰ্ড প্ৰদান কৰা হ'ব, য'ত তেওঁলোকৰ স্বাস্থ্য সম্পৰ্কীয় সকলো তথ্য থাকিব। ইয়াৰ আটাইতকৈ ডাঙৰ সুবিধা টো হ'ব যে যদি আপুনি চিকিৎসাৰ বাবে দেশৰ যিকোনো কোণলৈ যায়, তেন্তে আপুনি কোনো পৰীক্ষাপ্ৰতিবেদন বা পিছলি যোৱা আদি কঢ়িয়াব নালাগিব। আপোনাৰ সকলো তথ্য স্বাস্থ্য কাৰ্ডত থাকিব।

 চিকিৎসকে কেৱল আপোনাৰ আইডিৰ পৰাহে জানিব পাৰিব, আপোনাৰ আগতে কোনটো ৰোগ হৈছিল আৰু আপোনাৰ চিকিৎসা ক'ত কৰা হৈছে। এতিয়া ভাৰত চৰকাৰে সমগ্ৰ ভাৰতত এনডিএইচএম আৰম্ভ কৰিছে। এতিয়াৰ বাবে আপুনি যিকোনো চিকিৎসাৰ বাবে বহুতো প্ৰতিবেদন, পৰীক্ষা, ঔষধ, চিকিৎসক আদিৰ বাবে এখন চহৰৰ পৰা আন এখন চহৰলৈ যাব লাগিব। আৰু একে সময়তে পুৰণি পৰীক্ষাৰ প্ৰতিবেদন, ঔষধ আদি কঢ়িয়াব লাগিব।

Digital Health ID Card 2021


প্ৰধানমন্ত্ৰী শ্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে ২০২০ চনৰ ১৫ আগষ্টত দেশত স্বাস্থ্যসেৱাৰ অধিক উন্নতিৰ বাবে ৰাষ্ট্ৰীয় ডিজিটেল স্বাস্থ্য অভিযানৰ ঘোষণা কৰিছিল। ইয়াৰ ফলস্বৰূপে, এনডিএইচএমক 6 টা ছয়টা অঞ্চলত পাইলট প্ৰকল্প হিচাপে আৰম্ভ কৰা হৈছে, য'ত এতিয়ালৈকে 11.9 জনৰো অধিক লোকক ডিজিটেল স্বাস্থ্য পৰিচয় পৰিচয় প্ৰদান কৰা হৈছে।

 ইয়াৰ উপৰিও, এই মঞ্চত বিভিন্ন চিকিৎসক আৰু স্বাস্থ্য সম্পৰ্কীয় প্ৰতিষ্ঠান পঞ্জীয়ন কৰা হৈছে। এই ৰাষ্ট্ৰীয় স্বাস্থ্য অভিযানৰ অধীনত, এতিয়া সমগ্ৰ দেশতে ইয়াক কাৰ্যকৰী কৰাৰ পৰিকল্পনা আছে। যাৰ অধীনত দেশৰ সকলো চিকিৎসক, চিকিৎসালয়, পৰীক্ষাগাৰ আদি একেটা ৰাষ্ট্ৰীয় স্বাস্থ্য ডাটাবেছৰ সৈতে সংযুক্ত কৰা হ'ব।

পঞ্জীয়ন www.healthid.ndhm.gov.in/register জৰিয়তে কৰা হ'ব আৰু অনন্য আইডি ১৪ টা সংখ্যাৰ হ'ব। এই অভিযানৰ অধীনত, প্ৰতিজন আবেদনকাৰীয়ে এক অনন্য স্বাস্থ্য আইডি প্ৰাপ্ত কৰিব। আৱেদনকাৰীসকলৰ সকলো তথ্য সংগ্ৰহ কৰাৰপিছত, আবেদনকাৰীৰ বাবে স্বাস্থ্য আইডি প্ৰস্তুত কৰা হয়।

 আপোনাৰ সম্পূৰ্ণ স্বাস্থ্য তথ্য কাৰ্ডখনত ডিজিটেল ফৰ্মেটত ৰেকৰ্ড কৰা অব্যাহত থাকিব আৰু ৰোগীৰ সম্পূৰ্ণ চিকিৎসা ইতিহাস আপডেট কৰা হ'ব। এনে পৰিস্থিতিত, যেতিয়া আপুনি চিকিৎসাৰ বাবে চিকিৎসালয়লৈ যায়, আপুনি ডিজিটেল ফৰ্মেটত সকলো পুৰণি ৰেকৰ্ড পাব। কেৱল এয়াই নহয়, যদি আপুনি আন এখন চহৰৰ চিকিৎসালয়লৈ যায়, তেন্তে তাত থকা অনন্য কাৰ্ডৰ জৰিয়তে তথ্যও দেখা যাব পাৰে।


অনন্য স্বাস্থ্য আইডি কাৰ্ডৰ লাভালাভ

বাৰে বাৰে ৰোগ বিজ্ঞান, ৰেডিঅ'লজী আৰু অন্যান্য পৰীক্ষাৰ প্ৰয়োজন নহ'ব, পুৰণি প্ৰতিবেদন বোৰ চোৱাৰ পিছত, চিকিৎসকসকলে ৰোগটোৰ বিষয়ে তথ্য প্ৰাপ্ত কৰিবলৈ সক্ষম হ'ব।
    দীৰ্ঘম্যাদী ৰোগ, এতিয়ালৈকে কৰা চিকিৎসা আদিৰ সম্পূৰ্ণ বিৱৰণ এটা ঠাইত থাকিব, কাগজ-পত্ৰ কঢ়িয়াই নিয়াৰ প্ৰয়োজন নাই।
    প্ৰতিখন চিকিৎসক-চিকিৎসালয়ৰ পোৰ্টেলত তথ্য থাকিব, দেশৰ যিকোনো স্থানত আপুনি আপোনাৰ ভাষা আৰু সুবিধা অনুসৰি চিকিৎসক বাছনি কৰিবলৈ সক্ষম হ'ব।
    আপুনি ৰাষ্ট্ৰীয় ডিজিটেল স্বাস্থ্য মিছন পৰ্টেললৈ গৈ এটা স্বাস্থ্য আইডি সৃষ্টি কৰিব পাৰে আৰু আধাৰ বা আন যিকোনো নথিৰ জৰিয়তে মোবাইল এপৰ জৰিয়তে পঞ্জীয়ন কৰা হ'ব। সকলো চিকিৎসালয়ও নিৰ্মাণ কৰা হ'ব।
    আপুনি এটা স্বাস্থ্য পৰিচয় পণ্য পাব আৰু এই আইডিয়ে আপোনাৰ ব্যক্তিগত স্বাস্থ্য সেৱা ৰেকৰ্ড ৰাখিব।
    ডিজি চিকিৎসকৰ সুবিধা উপলব্ধ হ'ব আৰু আপোনাৰ স্বাস্থ্য কেন্দ্ৰ পঞ্জীয়ন কৰা হ'ব।
    টেলি ঔষধৰ সুবিধা ইলেক্ট্ৰনিক ফাৰ্মাচী সুবিধাৰ সৈতে উপলব্ধ হ'ব।

 ডিজিটেল হেল্থ আইডি কাৰ্ড 2021 গুৰুত্বপূৰ্ণ বিষয়

এই স্বাস্থ্য কাৰ্ডখন ব্যক্তিজনৰ আধাৰ কাৰ্ডৰ সৈতে সংযোজিত কৰা হ'ব যাতে তেওঁ ইয়াৰ সুবিধা ল'ব পাৰে।
    ৰাষ্ট্ৰীয় ডিজিটেল স্বাস্থ্য অভিযানৰ প্ৰতিজন ব্যক্তিক এক অনন্য আইডি প্ৰদান কৰা হ'ব
    ব্যক্তিসকলে স্বাস্থ্য কাৰ্ডৰ সহায়ত তেওঁলোকৰ চিকিৎসা তথ্য চিকিৎসকৰ সৈতে ভাগ বতৰা কৰিব পাৰে
    স্বাস্থ্য মন্ত্ৰীৰ মতে, ইয়াৰ পূৰ্বে চণ্ডিগড়, লাডাখ, দাদৰ-নগৰ হাভেলি, দমন আৰু দিউ, পুডুচেৰী, আন্দামান-নিকোবৰ আৰু লক্ষদ্বীপত এই আঁচনি ৰূপায়ণ কৰা হৈছে।

Digital Health ID Card 2021 Online Apply/Registration

healthid.ndhm.gov.in যাওক আৰু "Create Your Health ID Now" ৰ লিংকত ক্লিক কৰিব লাগিব।

তাৰ পিছত আপুনি দুটা বিকল্প পাব, এটা আধাৰ কাৰ্ডৰ বাবে আৰু এটা মোবাইল নম্বৰৰ বাবে।

যদি আপুনি আধাৰ কাৰ্ড বাছনি কৰিছে তেন্তে আপুনি লিংকত ক্লিক কৰাৰ পিছত আধাৰ নম্বৰ প্ৰবিষ্ট কৰিব লাগিব আৰু যদি আপুনি ম'বাইল নম্বৰ বাছনি কৰিছে তেন্তে আপুনি মোবাইল নম্বৰ পূৰণ কৰিব লাগিব।

    এতিয়া আপোনাৰ পঞ্জীভুক্ত ম'বাইল নম্বৰত এটা অ'টিপি আহিব আৰু তাৰ পিছত প্ৰদত্ত বাকচটোত অ'টিপি পূৰণ কৰিব।
    ইয়াৰ পিছত ডিজিটেল হেল্থ আইডি কাৰ্ড ২০২১ পঞ্জীয়ন প্ৰপত্ৰ প্ৰদৰ্শিত হ'ব।
    প্ৰপত্ৰখনত সোধা সকলো বিৱৰণ ৰখাৰ পিছত, অৱশেষত "Submit" বুটামত ক্লিক কৰক।
    তাৰ পিছত দাখিল কৰাৰ পিছত, আপোনাৰ ডিজিটেল হেল্থ আইডি কাৰ্ড 2021 সৃষ্টি কৰা হ'ব।

 Official Website Click here


0 comments:

Post a Comment

Popular Posts

Blog Archive

Translate