Monday, October 31, 2022

Flipkart শ্বক! এই ব্যৱহাৰকাৰীসকলৰ বাবে সামগ্ৰী অৰ্ডাৰ কৰাটো ব্যয়বহুল হৈ পৰিছে, মাচুল দিব লাগিব - Case on Delivery


অনলাইন ই-কমাৰ্চ চাইট ফ্লিপকাৰ্টৰ পৰা সামগ্ৰী অৰ্ডাৰ কৰাটো ব্যয়বহুল হৈ পৰিছে। যদি আপুনি Flipkart ৰ পৰা প্ৰডাক্টটো অৰ্ডাৰ কৰাৰ পিছত Cash on Delivery (COD) ৰ বিকল্প নিৰ্বাচন কৰে, তেন্তে আপুনি অতিৰিক্ত ধন খৰচ কৰিব লাগিব।

ফ্লিপকাৰ্টৰ মোবাইল এপ আৰু ৱেবছাইটত দেখুওৱা হৈছে যে ইয়াৰ বাবে কোম্পানীয়ে ৫ টকা নামমাত্ৰ মাচুল ল’ব। বৰ্তমান, ফ্লিপকাৰ্টে নিৰ্দিষ্ট মূল্যৰ পৰিসৰত পৰা বস্তুৰ বাবে শিপিং চাৰ্জ লয়। প্লাছ চিহ্নিত সামগ্ৰীৰ মূল্য ৫০০ টকাতকৈ কম হ’লে ফ্লিপকাৰ্টে ৪০ টকা ডেলিভাৰী মাচুল লয়।

ফ্লিপকাৰ্টৰ ৱেব পেজৰ মতে, ৫০০ টকাৰ ওপৰৰ সামগ্ৰীৰ বাবে কোনো ধৰণৰ শিপিং চাৰ্জ লোৱা নহয়। কিন্তু প্ৰকৃত খৰচ নিৰ্ভৰ কৰে বিক্ৰেতাৰ ওপৰত। খবৰ অনুসৰি, কোম্পানীয়ে কেছ অন ডেলিভাৰী সকলো সামগ্ৰীৰ ওপৰত ৫ টকাৰ চাৰ্জ ল’ব।

অনলাইন পেমেণ্টৰ বাবে কোনো ধৰণৰ চাৰ্জ নাই

এই চাৰ্জ সামগ্ৰীৰ মূল্যৰ ওপৰত নিৰ্ভৰ নকৰে। ফ্লিপকাৰ্টৰ কেছ-অন-ডেলিভাৰী বিকল্পৰ সন্দৰ্ভত লিখা হৈছে যে আপুনি অনলাইনত ধন পৰিশোধ কৰি এই মাচুলৰ পৰা হাত সাৰিব পাৰিব। অৱশ্যে ফ্লিপকাৰ্ট প্লাছৰ গ্ৰাহকসকলে কোনো ধৰণৰ ডেলিভাৰী খৰচ নিদিয়াকৈ সামগ্ৰী ক্ৰয় কৰাৰ বিকল্প আছে।

কিন্তু, এতিয়া সকলো ক্ৰেতাই কেছ অন ডেলিভাৰী বিকল্প বাছনি কৰিলে ৫ টকাৰ নামমাত্ৰ মাচুল দিব লাগিব। সকলো ব্যৱহাৰকাৰীৰ বাবে ইয়াক বাধ্যতামূলক কৰা হৈছে। এই পদক্ষেপৰ জৰিয়তে কোম্পানীয়ে ব্যৱহাৰকাৰীসকলক অনলাইন পেমেণ্ট কৰিবলৈ বাধ্য কৰাইছে।

অৰ্থাৎ কোম্পানীয়ে নিবিচাৰে যে মানুহে কেছ অন ডেলিভাৰী অপচন ব্যৱহাৰ কৰক। ওপৰত উল্লেখ কৰা অনুসৰি COD ৰ ওপৰত মাচুলৰ পৰা হাত সাৰিবলৈ আপুনি কাৰ্ড বা অন্য পদ্ধতিৰে ধন পৰিশোধ কৰিব পাৰে। আমি আপোনালোকক কওঁ যে আমাজনে এতিয়াও ডেলিভাৰীৰ সময়ত কোনো ধৰণৰ নগদ ধন লোৱা নাই।

0 comments:

Post a Comment

Popular Posts

Blog Archive

Translate