Saturday, September 3, 2022

WhatsApp, Instagram আৰু Facebook ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ ধন দিব লাগিব নেকি? কোম্পানী পৰিকল্পনা


মেটাই অতি সোনকালে ব্যৱহাৰকাৰীক টকা লৈ কিছুমান বৈশিষ্ট্য আগবঢ়াব পাৰে। ছ’চিয়েল মিডিয়াৰ দৈত্যটোৱে এটা নতুন প্ৰডাক্ট অৰ্গেনাইজেচন স্থাপন কৰিছে যিয়ে ফেচবুক, ইনষ্টাগ্ৰাম আৰু হোৱাটছএপত পেইড ফিচাৰৰ বাবে কাম কৰিব। এই ইউনিটৰ নেতৃত্ব দিব পূৰ্বতে মেটাৰ গৱেষণা মুৰব্বী হৈ থকা প্ৰতি ৰয় চৌধুৰীয়ে।


আন আন ছ’চিয়েল মিডিয়া কোম্পানীসমূহৰ বিষয়ে ক’বলৈ গ’লে ইতিমধ্যে স্নেপ আৰু টুইটাৰে পেইড সেৱা আগবঢ়াইছে। ইয়াত ব্যৱহাৰকাৰীয়ে টুইটাৰ ব্লু আৰু স্নেপচ্যাট +ৰ নামত সেৱা লাভ কৰে। এই সেৱাসমূহৰ অধীনত কোম্পানীয়ে সৃষ্টিকৰ্তাসকলক বহুতো একচেটিয়া বৈশিষ্ট্য প্ৰদান কৰে।
কোম্পানীটোৰ পৰিকল্পনা কি?

দ্য ভাৰ্জে প্ৰকাশ কৰা অনুসৰি মেটাই নিউ মনেটাইজেচন এক্সপিৰিয়েন্স নামৰ এটা নতুন বিভাগ সৃষ্টি কৰিছে। এই বিভাগে ফেচবুক, ইনষ্টাগ্ৰাম আৰু হোৱাটছএপৰ বাবে পেইড ফিচাৰত গুৰুত্ব দিব লাগিব। এই দলটোৰ নেতৃত্ব দিব প্ৰতিতি ৰায় চৌধুৰীয়ে।

আভ্যন্তৰীণ স্মাৰকপত্ৰৰ উদ্ধৃতি দি এই তথ্য প্ৰতিবেদনত দিয়া হৈছে। পেইড ফিচাৰৰ আলোচনা আৰম্ভ হোৱা নাই এইবাৰ। এনে তথ্য বিগত সময়ছোৱাতো কেইবাবাৰো চৰ্চালৈ আহিছে। এই পেইড ফিচাৰবোৰ কেনেকুৱা হ’ব, সেয়া এই মুহূৰ্তত জানিব পৰা হোৱা নাই।

খবৰ অনুসৰি, কোম্পানীটোৱে বিজ্ঞাপন ব্যৱসায় বৃদ্ধি কৰাত নিয়োজিত হৈ আছে আৰু ইউজাৰক টকা দি বিজ্ঞাপন বন্ধ কৰাৰ বিকল্প দিয়াৰ পৰিকল্পনা কৰা নাই। এই তথ্য মেটাৰ বিজ্ঞাপন আৰু ব্যৱসায়িক সামগ্ৰীৰ মুৰব্বী জন হেগেমেনে এক সাক্ষাৎকাৰত দিছে।
আন কিছুমান কোম্পানীয়ে ইতিমধ্যে এনে বিকল্প দিয়ে

স্নেপ, টুইটাৰ আৰু মেটাৰ অধিকাংশ ৰাজহ ডিজিটেল এডৰ পৰা আহে। পেইড ফিচাৰৰ জৰিয়তে কোম্পানীয়ে বিজ্ঞাপন অবিহনেও উপাৰ্জনৰ উপায় লাভ কৰিব। স্নেপ আৰু টুইটাৰে ব্যৱহাৰকাৰীসকলক পেইড সেৱা হিচাপে কিছুমান বৈশিষ্ট্য প্ৰদান কৰে।

টুইটাৰৰ চাবস্ক্ৰিপচন প্ৰডাক্ট অৰ্থাৎ টুইটাৰ ব্লুৰ বাবে ব্যৱহাৰকাৰীয়ে প্ৰতিমাহে ৪.৯৯ ডলাৰ (প্ৰায় ৪০০ টকা) খৰচ কৰিব লাগিব। শেহতীয়াকৈ স্নেপে স্নেপচ্যাট+ চাবস্ক্ৰিপচন সেৱাও মুকলি কৰিছে, যিটো প্ৰতিমাহে ৪৯ টকাত উপলব্ধ।

0 comments:

Post a Comment

Popular Posts

Blog Archive

Translate