Friday, September 16, 2022

Perfume প্ৰয়োগ কৰাৰ Step By Step পদ্ধতিটো জানি লওক, যাতে সুগন্ধিটো বহুদিনলৈকে টিকি থাকে


অফিচলৈ যাওক বা পাৰ্টিলৈ যাওক, আজিৰ সময়ত সুগন্ধি এটা অপৰিহাৰ্য বস্তু হৈ পৰিছে। ইয়াৰ মূল কাৰণ হ’ল শৰীৰৰ দুৰ্গন্ধৰ বাবে তেওঁক কোনেও বিচাৰ কৰিব নিবিচাৰে। একে সময়তে শৰীৰ আৰু কাপোৰৰ পৰা অহা সুগন্ধিয়েও ব্যক্তিত্ব বৃদ্ধিৰ কাম কৰে। সেয়ে মহিলা বা পুৰুষে লগত সুগন্ধি ৰাখে।

কিন্তু বন্ধুসকল, ঠিক যেনেকৈ প্ৰতিটো কাম কৰাৰ উপায় আছে, ঠিক সেইদৰে সুগন্ধি প্ৰয়োগ কৰাৰো সঠিক উপায় আছে। শুদ্ধ তথ্যৰ অভাৱত অধিকাংশ লোকে সুগন্ধিৰ বহু স্প্ৰে আৰু যিকোনো ঠাইত প্ৰয়োগ কৰে, আনহাতে এনে কৰা উচিত নহয়।

আহক, এই বিশেষ লেখাটোত আমি আপোনালোকক ষ্টেপ বাই ষ্টেপকৈ কওঁ যে কেনেকৈ সুগন্ধি প্ৰয়োগ কৰিব লাগে বা কেনেকৈ সুগন্ধি প্ৰয়োগ কৰিব লাগে, যাতে সুগন্ধি প্ৰয়োগ কৰাৰ সঠিক উপায় কি? এনে প্ৰশ্নৰ পৰা মুক্তি পাবলৈ।

যদি আপুনি সুগন্ধিৰ সুগন্ধি ভাল হোৱাটো বিচাৰে আৰু ই বহুদিনলৈ স্থায়ী হৈ থাকিব, তেন্তে আপুনি সুগন্ধি প্ৰয়োগ কৰাৰ সঠিক উপায় জানিব লাগে আৰু লগতে সুগন্ধি প্ৰয়োগ কৰাৰ আগতে কিছুমান কথা মনত ৰাখিব লাগে বা ইয়াক সুগন্ধি প্ৰয়োগৰ বাবে প্ৰস্তুতি বুলি ক’ব পাৰি।

সুগন্ধি প্ৰয়োগ কৰাৰ সঠিক উপায় জনাৰ আগতে সুগন্ধি প্ৰয়োগৰ বাবে কেনেকৈ প্ৰস্তুতি চলাব লাগে জানি লওক।

 ওপৰৰ টোকা আৰু তলৰ টোকা তথ্য: যদি আপুনি বিচাৰে যে পাৰ্টি বা অফিচত আপুনি ভাল পোৱা সুগন্ধিটোৱে মানুহক আপ্লুত কৰক বা তেওঁলোকেও ভাল পায়, তেন্তে সুগন্ধি নিৰ্বাচন কৰাৰ আগতে ইয়াৰ ওপৰৰ টোকা আৰু তলৰ টোকাটো পৰীক্ষা কৰক। টপ নোট মানে সুগন্ধি স্প্ৰে কৰাৰ লগে লগে যি সুগন্ধি আহে। তাত নিজেই। তলৰ টোকা মানে সুগন্ধিৰ ভিত্তি, যিটো বহুদিনলৈকে থাকে। ইয়াক পাবলৈ হাতৰ কব্জিৰ পিছফালে স্প্ৰে কৰি ১৫-২০ মিনিটৰ পিছত গোন্ধ লব লাগে।

দিন বা ৰাতিৰ সময়ৰ সুগন্ধি: ৰাতিৰ পৰিকল্পনা কৰিলে অফিচ আৰু ৰাতিৰ সুগন্ধিৰ বাবে দিনৰ সুগন্ধি বাছি লওক। দিন-ৰাতি অনুসৰি নিজৰ সুগন্ধি বাছি লোৱাটো অধিক উপযুক্ত হ’ব।

গা ধুব: সুগন্ধি প্ৰয়োগ কৰাৰ আগতে নিশ্চয়কৈ গা ধুব লাগে, কিয়নো আঠাযুক্ত আৰু ঘামচি ওলোৱা শৰীৰত সুগন্ধিৰ সুগন্ধি সঠিকভাৱে শোষিত নহয়। একে সময়তে যদি ছালখন পৰিষ্কাৰ হয়, তেন্তে ছালখনে সুগন্ধিটো ভালদৰে শোষণ কৰে।

ছালখন ভালদৰে শুকুৱাই লওক: গা ধোৱাৰ পিছত ছালখন ভালদৰে শুকুৱাই লওক, যাতে সুগন্ধিখিনি সঠিকভাৱে প্ৰয়োগ কৰিব পৰা যায়। ইয়াৰ পিছতহে তলত দিয়া ধৰণে শৰীৰত সুগন্ধি লগাব লাগে। গা ধোৱাৰ পিছত সুগন্ধি লগালে ভাল বুলি ধৰা হয়। গা ধুই ছিদ্ৰবোৰ মুকলি হয়, যাৰ ফলত ছালে সুগন্ধিটো ভালদৰে শোষণ কৰে।

এতিয়া সুগন্ধি প্ৰয়োগৰ নিয়ম বা সুগন্ধি প্ৰয়োগ কৰাৰ সঠিক উপায় তলত বিতংভাৱে জনাওঁক

সুগন্ধি প্ৰয়োগ কৰাৰ সঠিক উপায়


স্প্ৰে কৰাৰ আগতে সুগন্ধিৰ বটলটো শৰীৰৰ পৰা ৩ৰ পৰা ৬ ইঞ্চি দূৰত ৰাখিব লাগে। স্প্ৰে’ৰ মুখ অৰ্থাৎ নজেলটো সুগন্ধি লগাবলগীয়া ঠাইৰ ফালে থাকিব লাগে। মন কৰিব যে যদি সুগন্ধিটোৱে ছালখন বেছিকৈ তিতিছে, তেন্তে তাৰ অৰ্থ হ’ল বটলটো ছালৰ ওচৰত।

যদি কোঠাটোত ফেনৰ গতি বেছি হয়, তেন্তে কমাই দিয়ক বা বন্ধ কৰক। ইয়াৰ লগত কি হয়, বতাহৰ বাবে মুখত বা সঠিক ঠাইৰ পৰা ওলাই অহা সুগন্ধিটো বেলেগ ধৰণৰ অনুভৱ হ’ব।

পালছ পইণ্টত সুগন্ধি প্ৰয়োগ কৰিবলৈ কোৱা হৈছে। পালছ পইণ্ট মানে সেই ঠাই য’ত ৰক্তবাহী নলী ছালৰ অতি ওচৰত থাকে। কোৱা হয় যে শৰীৰৰ এইবোৰ ঠাইত অতিৰিক্ত তাপ থাকে, যাৰ বাবে সুগন্ধি ভাল হয়।

তলত উল্লেখ কৰা শৰীৰৰ অংগবোৰত সুগন্ধি লগাব লাগে

শৰীৰত সুগন্ধি প্ৰয়োগ কৰাৰ সঠিক উপায় এতিয়া খোজে খোজে জানো আহক:

আপুনি কাণৰ পিছফালে এটাকৈ স্প্ৰে’ কৰে, কিন্তু অলপ তলত। কাৰণ কাৰোবাক সাৱটি ধৰিলে বা চুমা খালে গোন্ধটো পোনে পোনে সন্মুখৰ মানুহজনৰ ওচৰলৈ যায়।

ডিঙিৰ পিছফালৰ চুলিৰ তলত স্প্ৰে’ লগাব লাগে। শাৰীত থিয় হৈ হওক বা লিফটত থিয় হওক, পিছফালে থিয় হৈ থকা ব্যক্তিজনেও আপোনাৰ সুগন্ধিৰ গোন্ধ পাব।

ইয়াৰ পিছত এটা এটাকৈ কলাৰ হাড়ত স্প্ৰে কৰিব লাগে। দুয়োফালৰ প্ৰতি মনোযোগ দিয়ক। কাৰণ, কাৰোবাৰ লগত হাত মিলালে সেই সুগন্ধিটো সন্মুখৰ পৰা পোনে পোনে মানুহজনৰ ওচৰ পায়গৈ।

ইয়াৰ পিছত তলৰ ছবিখনত দেখাৰ দৰে দুয়োখন হাতৰ কব্জিত লগাব লাগে। ইচ্ছা কৰিলে হাতৰ দুয়োখন গাঁঠিত এটা স্প্ৰেও লগাব পাৰে।

মনত ৰাখিব যে শৰীৰত সুগন্ধি লগোৱাৰ পিছত কিছু সময়ৰ পিছতহে কাপোৰ পিন্ধিব লাগে। ইচ্ছা কৰিলে কাপোৰ পিন্ধাৰ পিছত কাপোৰত দুটাকৈ স্প্ৰেও কৰিব পাৰে।

যদি আপোনাৰ চুলি দীঘল আছে তেন্তে প্ৰতিটো কেন চুলিত তললৈ স্প্ৰে’ কৰক।

একে সময়তে যদি আপুনি কোনো ৰাজহুৱা স্থানলৈ গৈ আছে, তেন্তে আপুনি আৰু দুটা স্প্ৰে দিব পাৰে, দুয়োটা কান্ধত। ওপৰত উল্লেখ কৰা ধৰণে চুলিত লগালে কান্ধত লগাব নালাগে। এইবোৰ দীঘল চুলি নথকা সকলৰ বাবে।

আশাকৰোঁ আপোনালোকে সুগন্ধি প্ৰয়োগ কৰাৰ সঠিক উপায়টো ভাল পাইছে।

0 comments:

Post a Comment

Popular Posts

Blog Archive

Translate