Thursday, September 8, 2022

Apple iPhone 14 Launch: আইফোন ১৪ প্ৰ’, আইফোন ১৪ বিক্ৰী ১৬ ছেপ্টেম্বৰৰ পৰা আৰম্ভ হ’ব জানক সকলো


এপলৰ ছেপ্টেম্বৰৰ অনুষ্ঠানত ইয়াৰ লোভনীয় আইফোন ১৪ ছিৰিজৰ লগতে নতুন ৱাচ ছিৰিজ ৮, ৱাচ আল্ট্ৰা আৰু পৰৱৰ্তী প্ৰজন্মৰ এয়াৰপডছ প্ৰ’ মুকলি কৰা হয়। কেলিফৰ্ণিয়াৰ কুপাৰটিনোৰ এপল পাৰ্কৰ মুখ্য কাৰ্যালয়ত অৱস্থিত ষ্টিভ জবছ থিয়েটাৰত এপলে ব্যক্তিগতভাৱে আইফোন মুকলিৰ আয়োজন কৰে আৰু মুখ্য ভাষণ মুকলি কৰে চিইঅ’ টিম কুক।



আইফোন ১৪ আৰু আইফোন ১৪ প্লাছত পুৰণি এ১৫ বায়নিক চিপছেটৰ সৈতে অব্যাহত থকাৰ বিপৰীতে এপলে কেমেৰাৰ উন্নতি সাধন কৰি এইবোৰত ক্ৰেচ ডিটেকচনৰ দৰে সুৰক্ষা বৈশিষ্ট্য যোগ কৰিছে। ইয়াৰ উপৰিও আইফোন ১৪ ছিৰিজৰ আমেৰিকান মডেলৰ পৰা চিম ট্ৰে আঁতৰাই দিছে। আৰু হয়, এপলে চেটেলাইট সংযোগৰ জৰিয়তে জৰুৰীকালীন এছ অ’ এছ আনিছে। কিন্তু এতিয়াৰ বাবে এইটো কেৱল আমেৰিকা আৰু কানাডাৰ বাবেহে।


ইফালে, আইফোন ১৪ প্ৰ’ত এটা নতুন ‘ডাইনামিক আইলেণ্ড’ ন’চ আছে, যিটো আপুনি কৰি থকা কাৰ্য্যকলাপ বা আপুনি খুলিব পৰা এপটোৰ ওপৰত ভিত্তি কৰি সলনি হ’ব৷ উদাহৰণস্বৰূপে, যেতিয়া সংগীত এপটো খোলা থাকে, তেতিয়া নটচে এটা বেলেগ ধৰণৰ এনিমেচন প্ৰদৰ্শন কৰিব। আইফোন ১৪ প্ৰ’ত আছে ৪৮এমপিৰ মেইন কেমেৰা। আইফোন ১৪, আইফোন ১৪ প্ৰ’ আৰু আইফোন ১৪ প্ৰ’ মেক্সৰ বাবে ১৬ ছেপ্টেম্বৰৰ পৰা বিক্ৰী আৰম্ভ হ’ব। ৭ অক্টোবৰৰ পৰা বিক্ৰী আৰম্ভ হ’ব আইফোন ১৪ প্লাছ।আইফোন ১৪ৰ মূল্য ৭৯,৯০০ টকাৰ পৰা আৰম্ভ হ’ব আৰু আইফোন ১৪ প্লাছৰ মূল্য ৮৯,৯০০ টকা। আইফোন ১৪ প্ৰ’ৰ মূল্য ১,২৯,৯০০ টকাৰ পৰা আৰম্ভ হোৱাৰ বিপৰীতে আইফোন ১৪ প্ৰ’ মেক্সৰ মূল্য ১,৩৯,৯০০ টকা।

 

 এপল ৱাচ ছিৰিজ ৮ত এতিয়া শৰীৰৰ উষ্ণতা চেন্সৰ আছে যিয়ে মহিলাসকলক কেতিয়া ডিম্বাণু নিৰ্গত কৰে সেই কথা জানিবলৈ সহায় কৰে। ইয়াৰ উপৰিও গাড়ী চলোৱাৰ সময়ত ক্ৰেচ ডিটেকচনৰ সৈতে আহে আৰু আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় ৰোমিং সমৰ্থন কৰে। এপল ৱাচ চিৰিজ ৮ৰ জিপিএছ সংস্কৰণৰ মূল্য ৪৫,৯০০০ টকাৰ পৰা আৰম্ভ হয়। আজি ই প্ৰি-অৰ্ডাৰৰ বাবে উপলব্ধ হ’ব আৰু ১৬ ছেপ্টেম্বৰৰ পৰা বিক্ৰী আৰম্ভ হ’ব।এপলেও প্ৰকাশ কৰিছে Watch SE 2 যাৰ মূল্য হ’ব ২৯,৯০০ টকা।

ইফালে, নতুন এপল ৱাচ আল্ট্ৰা প্ৰফেচনেলসকলৰ বাবে সাজু কৰা হৈছে। ইয়াৰ সৈতে এটা বিশেষ 49mm কেছ আছে, যাৰ ফলত ই এপল ৱাচৰ অন্যতম ডাঙৰ ডিছপ্লে। ইয়াৰ উপৰিও ইয়াত এটা ডেডিকেটেড একচন বুটাম পোৱা যায়। এপল ৱাচ আল্ট্ৰাৰ দাম হ’ব ৮৯,৯০০ টকা। ২৩ ছেপ্টেম্বৰৰ পৰা বিক্ৰীৰ বাবে মুকলি কৰা হ’ব।এপল এয়াৰপডছ প্ৰ’ ২ও মুকলি কৰা হৈছিল। এইবোৰৰ লগত আহিছে Spatial Audio, এটা নতুন H2 চিপ আৰু উন্নত শব্দ বাতিল কৰা। ইয়াৰ উপৰিও ইয়াত এটা টাচ কণ্ট্ৰ’ল আছে যাতে ব্যৱহাৰকাৰীয়ে ওপৰলৈ বা তললৈ লাইট চুইপ কৰি ভলিউম নিয়ন্ত্ৰণ কৰিব পাৰে। এয়াৰপড প্ৰ’ ২ৰ দাম হ’ব ২৬,৯০০ টকা।

0 comments:

Post a Comment

Popular Posts

Blog Archive

Translate