Sunday, September 18, 2022

আপোনাৰ ফোনত 5G Networkৰ Sign দেখিবলৈ পাইছে নেকি? এইদৰে জানক Support হৱ নে নহয় ।


অক্টোবৰ মাহত আৰম্ভ হ’বলৈ গৈ আছে 5G সেৱা। জিঅ’ আৰু এয়াৰটেলে দীপাৱলীৰ পূৰ্বে ঘোষণা কৰিব পাৰিব ৫জি সেৱা। দুয়োটা কোম্পানীয়ে কেইবাবাৰো কৈছে যে তেওঁলোকৰ 5G মুকলিৰ প্ৰস্তুতি সম্পূৰ্ণ হৈছে। লঞ্চৰ পিছত আপোনাৰ স্মাৰ্টফোনে 5G নেটৱৰ্ক সমৰ্থন কৰিবনে? এনেধৰণৰ প্ৰশ্নবোৰ বহুতৰে মনত আহি আছে।

ইয়াৰ কাৰণটোও বৈধ। কাৰণ জনসাধাৰণৰ বেছিভাগ স্মাৰ্টফোন ৫জি স্পেকট্ৰম নিলামৰ আগত। এনে অৱস্থাত সকলোৱে জানিব বিচাৰে যে তেওঁলোকে কেৱল পুৰণি 5G স্মাৰ্টফোনটোতহে সেৱা লাভ কৰিব নেকি? সেই সময়ত কোনবোৰ বেণ্ডৰ বাবে ৫জি স্পেকট্ৰম নিলাম অনুষ্ঠিত হ’ব আৰু কোনটো অপাৰেটৰে যিকোনো বেণ্ডত সেৱা আগবঢ়াব সেয়া স্পষ্ট নাছিল।

কিন্তু এতিয়া স্পেকট্ৰম নিলাম কৰা হৈছে আৰু কোম্পানীসমূহে কোনবোৰ বেণ্ডত সেৱা আগবঢ়াব সেই বিষয়ে সিদ্ধান্ত লোৱা হৈছে। এতিয়া প্ৰশ্ন হ’ল আপোনাৰ পুৰণি 5G স্মাৰ্টফোনটোৱে 5G নেটৱৰ্কৰ সমৰ্থন পাব নে নাই? আপুনি এইটো অতি সহজে পৰীক্ষা কৰিব পাৰে। ইয়াৰ বাবে আপুনি মাত্ৰ কিছুমান পদক্ষেপ মানি চলিব লাগিব।
5G Support এনেদৰে পৰীক্ষা কৰিব পাৰি

স্মাৰ্টফোনৰ Settings অপচনলৈ যাব লাগিব।

ইয়াত বহুতো বিকল্প থাকিব, যাৰ ভিতৰত আপুনি Connection বা Wi-Fi & Network ত ক্লিক কৰিব লাগিব।

এতিয়া ব্যৱহাৰকাৰীয়ে SIM & Network লৈ যাব লাগিব। কিছুমান স্মাৰ্টফোনত এই বিকল্প Mobile Network ৰ বিকল্পৰ পৰা উপলব্ধ হ’ব।

ইয়াত আপুনি নে'টৱৰ্ক অৱস্থাৰ বিকল্প পাব, য'ত ক্লিক কৰি আপুনি পছন্দৰ নে'টৱৰ্ক ধৰণলৈ যাব লাগিব। ইয়াত 5G নেটৱৰ্কৰ বিকল্প দেখিছেনে।

যদি হয় তেন্তে ইয়াৰ অৰ্থ হ’ল আপোনাৰ ফোনটো 5G নেটৱৰ্কৰ বাবে সাজু হৈছে। যদি আপুনি বিচাৰে, আপুনি পছন্দৰ নে'টৱৰ্ক ধৰণ প্ৰত্যক্ষভাৱে সন্ধান কৰিও এই সংহতি পৰীক্ষা কৰিব পাৰে।
আন উপায়েৰেও চেষ্টা কৰিব পাৰে

আপুনি 5G নে'টৱৰ্ক সমৰ্থন অন্য উপায়েৰেও পৰীক্ষা কৰিব পাৰে। ইয়াৰ বাবে আপুনি আপোনাৰ স্মাৰ্টফোন ব্ৰেণ্ডৰ অফিচিয়েল ৱেবচাইটলৈ যাব লাগিব। ইয়াত ব্যৱহাৰকাৰীয়ে নিজৰ স্মাৰ্টফোনৰ মডেল বিচাৰিব লাগিব।

ইয়াৰ স্পেচিফিকেশনসমূহ ৫জি বেণ্ডৰ সবিশেষত পৰীক্ষা কৰিব লাগিব। যদি সেই বেণ্ডবোৰ আপোনাৰ ফোনত উপস্থিত থাকে, ভাৰতৰ কোনবোৰ টেলিকম অপাৰেটৰে সেৱা আগবঢ়াব, তেন্তে নিশ্চিতভাৱে আপোনাৰ ফোনটোৱে 5G সমৰ্থন পাব।

0 comments:

Post a Comment

Popular Posts

Blog Archive

Translate