Friday, January 7, 2022

নিষ্ঠাৱান কুকুৰে সহায় নোপোৱালৈকে আঘাতপ্ৰাপ্ত হাইকাৰক গোটেই ৰাতি উম দি ৰাখে - Loyal Dog Keeps Injuwed Hiker Warm All Night


এজন মানুহ আৰু তেওঁৰ কুকুৰৰ মাজৰ বন্ধুত্ব বৰ্ণনা কৰা টো অসম্ভৱ, কিন্তু এখন ছবিয়ে এই সকলোবোৰ কয়।

North ক জানক - এজন বীৰ আলাস্কান মালামুট যিয়ে তেওঁৰ দেউতাকক আটাইতকৈ বেয়া পৰিস্থিতিত সুৰক্ষিত ৰাখিছিল।

যোৱা শনিবাৰে, এজন যুৱ পৰ্বতাৰোহী আঘাতপ্ৰাপ্ত হৈছিল আৰু ভেলেবিট পৰ্বতৰ পৰা 5,600 ফুট ওপৰলৈ আৱদ্ধ হৈ আছিল। ২৭ জনীয়া এটা উদ্ধাৰকাৰী দলে ক্ৰোৱেছিয়াৰ এড্ৰিয়াটিক সাগৰৰ উপকূলত থকা বৰফৰ পৰিসৰ বগাবলৈ যুঁজ দিছিল, কিন্তু তীব্ৰ বতৰৰ পৰিস্থিতি, বৰফ আৰু ভঙা গছৰ বৌগৰ বাবে ইয়াক অধিক কঠিন কৰি তোলা হৈছিল, এপিৰ মতে।


সৌভাগ্যক্ৰমে হাইকাৰজনৰ বাবে, তেওঁ তেওঁৰ কুকুৰ নৰ্থৰ সৈতে বগাই আছিল। আন্ধাৰ হোৱাৰ লগে লগে আৰু তাপমাত্ৰা হ্ৰাস হোৱাৰ লগে লগে উত্তৰে তেওঁৰ দেউতাকক এৰি যাবলৈ অস্বীকাৰ কৰে আৰু সহায় নোপোৱালৈকে তেওঁক গৰম কৰি ৰাখে।

"মানুহ আৰু কুকুৰৰ মাজত বন্ধুত্ব আৰু প্ৰেমৰ কোনো সীমা নাই," হৰ্ভাৎস্কা গৰ্স্কা Služba Spašavanja (এইচজিএছএছ) ফেচবুকত লিখিছিল। "উত্তৰে আঘাত নোহোৱাকৈ পাৰ হৈছিল, কিন্তু তেওঁৰ বন্ধু, এজন যুৱ পৰ্বতাৰোহী, ইমান ভাগ্যৱান নাছিল। তেওঁ তেওঁৰ সৈতে কুঁকুৰিয়াই ছিল আৰু তেওঁক তেওঁৰ শৰীৰেৰে গৰম কৰিছিল।"

উদ্ধাৰকাৰীসকলে মাজনিশা হাইকাৰ আৰু তেওঁৰ কুকুৰৰ ওচৰ পাইছিল আৰু পিছদিনা ৰাতিপুৱা তেওঁলোকক চিকিৎসা ৰক্ষা কৰিবলৈ সক্ষম হৈছিল।


উত্তৰৰ প্ৰতিশ্ৰুতিৰ বাবে, তেওঁৰ দেউতাই ৰাতিটো আৰু পৰ্বতৰ তলত ইয়াক প্ৰস্তুত কৰিছিল।

"উদ্ধাৰকাৰীসকলৰ আগমনৰ লগে লগে উত্তৰৰ আনুগত্যৰ অৱসান ঘটিব নোৱাৰিলে," ফেচবুক পোষ্টটোৱে অব্যাহত ৰাখিছিল। "তেওঁ আমাৰ মাজৰ এজন আছিল, তেওঁ তেওঁৰ মানুহজনক ১৩ ঘণ্টা ৰক্ষা কৰিছিল। এই উদাহৰণৰ পৰা আমি সকলোৱে ইজনে সিজনৰ যত্ন লোৱাৰ বিষয়ে শিকিব পাৰোঁ।"

উত্তৰ এতিয়া ঘৰত আছে, আৰাম কৰে আৰু প্ৰচুৰ পৰিমাণে আহাৰ আৰু লাভ কৰে, আনহাতে তেওঁৰ দেউতাই সম্পূৰ্ণ আৰোগ্য লাভ কৰিব বুলি আশা কৰা হৈছে।


পোৱালীটোক নায়ক বুলি অভিহিত কৰা হৈছে, কিন্তু ফ্লাফী লৰা বাবে, তেওঁ যিকোনো বন্ধুৱে কৰিব লগা কামটো কৰি আছিল - নিশ্চিত কৰা যে তেওঁৰ বন্ধুসুৰক্ষিত ভাৱে ঘৰ পালে।




0 comments:

Post a Comment

Popular Posts

Blog Archive

Translate