Friday, October 1, 2021

Best Action Cameras 2021 - Under 55000

GoPro Hero 10 Black

GoProৰ শেহতীয়া ফ্লেগশ্বিপটো ইয়াৰ পূৰ্বৱৰ্তীৰ ওপৰত এক ডাঙৰ জাপ নহয়, কিন্তু যদি আপুনি চাৰিওফালে আটাইতকৈ পলিছ কৰা, শক্তিশালী একচন কেম বিচাৰি আছে – এয়াই। হিৰো 10 ব্লেকৰ মূল আপগ্ৰেড হৈছে ইয়াৰ নতুন জিপি2 প্ৰচেছৰ, যি বিভিন্ন উপযোগী সুবিধা আনলক কৰে। সেইবোৰৰ কিছুমান, যেনে 4কে/120পি ভিডিঅ' শ্বুট কৰাৰ সামৰ্থ্য, সঁচাকৈয়ে চিত্তাকৰ্ষক, আনহাতে আনকিছুমানে - ইয়াৰ অধিক প্ৰতিক্ৰিয়াশীল টাচস্ক্ৰীণৰ দৰে - হিৰো 9 ব্লেকৰ ত্ৰুটিবোৰৰ বাবে সংশোধন কৰাৰ দৰে অনুভৱ কৰে।

ফলাফলটো হৈছে এক একচন কেমেৰা যি ইয়াৰ পূৰ্বৱৰ্তীতকৈ অধিক বহুমুখী আৰু আমোদজনক, আৰু এক জলৰোধী সঙ্গী যি 4কে-ত বাহিৰৰ অভিযান বা ভলগিং ভিডিঅ' কেপচাৰ কৰাৰ বাবে আদৰ্শ। গোপ্ৰ'ৰ সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ মানদণ্ডৰ হাইপাৰস্মুথ ষ্টেবিলাইজেচন, যি এতিয়া অধিক শ্বুটিং মোডত উপলব্ধ, সেয়াও উৎকৃষ্ট আৰু আপোনাৰ স্মাৰ্টফোনৰ ওপৰত এক ডাঙৰ আশীৰ্বাদ হৈ আছে। উন্নত মূল্য আন ঠাইত উপলব্ধ, হিৰো 8 ব্লেকৰ দৰে পুৰণি গ'প্ৰ'বোৰত নহয়, কিন্তু আমি ভাবো হিৰো 10 ব্লেক বেছিভাগ লোকৰ বাবে প্ৰিমিয়ামৰ মূল্য।

Specifications :

Weight: 153g,  Waterproof: 10m, 5.3K video: 30fps,

4K video: 120fps, 2.7K video: 240fps,
 
Stills resolution: 23MP, Battery life : 1,720 mAh
 
Reasons to buy :
 
Powerful new processor, Handy 4K/120p mode, Class-leading stabilization

GoPro Hero 9 Black

ইয়াক এতিয়া হিৰো 10 ব্লেকৰ দ্বাৰা সফল কৰা হৈছে, কিন্তু যদি আপোনাক সম্পূৰ্ণ শেহতীয়া সুবিধাৰ প্ৰয়োজন নহয় - যেনে 4কে/120পি ভিডিঅ' বা উন্নত সন্মুখৰ স্ক্ৰীণৰ প্ৰয়োজন নাই তেনেহ'লে হিৰো 9 ব্লেক এতিয়াও বিবেচনা কৰাৰ যোগ্য। দুয়োটা মডেলৰ মাজত মূল্যৰ পাৰ্থক্য ডাঙৰ নহয় বুলি বিবেচনা কৰি, আমি ভাবো হিৰো 10 ইয়াৰ উন্নত ব্যৱহাৰযোগ্যতাৰ বাবে অতিৰিক্ত ব্যয়ৰ মূল্য, কিন্তু এই মডেলটোত একে চেন্সৰ, ডিজাইন আৰু বেছিভাগ একে সুবিধা আছে।

ইয়াত অন্তৰ্ভুক্ত আছে উৎকৃষ্ট বিৱৰণৰ সৈতে 5কে ভিডিঅ' শ্বুটিং কৰাৰ বিকল্প, এই মডেলত আত্মপ্ৰকাশ কৰা 23.MP চেন্সৰৰ সৌজন্যত। আপুনি লগতে এক সহজ সন্মুখৰ ৰঙৰ ডিচপ্লে প্ৰাপ্ত কৰে (যদিও হিৰো 10-ত থকাডিউলতকৈ অলপ বেছি পিছপৰা) আৰু সকলো শ্বুটিং মোডত হাইপাৰস্মুথ বুষ্ট (গ'প্ৰ'ৰ আটাইতকৈ শক্তিশালী স্থিৰকৰণ)ৰ বিকল্প। হিৰো 9 অতি-বহুমুখী, 'পাৱাৰ টুলছ'ৰ বাবে ও ধন্যবাদ য'ত অন্তৰ্ভুক্ত আছে 'অনুসূচীত কেপচাৰ' (ৰেকৰ্ডিং আৰম্ভ কৰাৰ বাবে সময় নিৰ্ধাৰণ কৰা) আৰু হিন্দচাইট (আপুনি শ্বাটাৰত আঘাত কৰাৰ 15-30 ছেকেণ্ড আগতে হোৱা কাৰ্য টো কেপচাৰ কৰাৰ বাবে)। কিন্তু হিৰো 10 অধিক পলিছ কৰা আৰু বহুমুখী, ইয়াৰ নতুন প্ৰচেছৰ আৰু শ্বুটিং মোডৰ বাবে।

Specifications:

Weight: 158g
Waterproof: 10m
4K video: up to 60fps
1080: up to 240fps
720: up to 240fps
Stills resolution: 20MP
Battery: 1720mAh

Insta360 ONE R Twin Edition

গ'প্ৰ' হিৰো 9 ব্লেকে সহজ এড-অন আগবঢ়াব পাৰে, কিন্তু ইনষ্টা360 ৱান আৰ হৈছে এক সঠিকভাৱে মডুলাৰ একচন কেমেৰা, যাৰ ভিতৰত আছে বেটাৰী, নিয়ন্ত্ৰণ আৰু কেমেৰা ব্লক। ইয়াৰ অৰ্থ হৈছে আপুনি আপোনাৰ শ্বুটিং পৰিস্থিতিৰ সৈতে খাপ খোৱাকৈ পিছৰটো সলনি কৰিব পাৰে, 4কে একচন কেম আৰু 360 ডিগ্ৰী কেমেৰাৰ মাজত বাছনি কৰিব পাৰে। আনকি 1 ইঞ্চিৰ চেন্সৰ ব্লক আছে (2 নম্বৰত ইনষ্টা360 ৱান আৰ 1-ইঞ্চি সংস্কৰণ চাওক)। কিন্তু এই আধাৰ মডেলটোৱে এটাত তিনিটা কেমেৰা হোৱাৰ প্ৰতিশ্ৰুতি পূৰণ কৰে নেকি? বহুক্ষেত্ৰত, হয়: একেলগে কাটি দিয়া, ৱান আৰ হিৰো 8 ব্লেকতকৈ অলপ ডাঙৰ আৰু আচৰিতভাৱে মজবুত অনুভৱ কৰে – যদিও আপুনি মাউণ্টিং কেছটো পানী প্ৰতিৰোধী কৰিবলৈ খাপ খাব লাগিব। ছবিৰ মানদণ্ডও তীক্ষ্ণ আৰু তুলনামূলকভাৱে স্থিৰ, গাঢ় এলেকাত ভাল বিৱৰণৰ সৈতে। 

আন ধৰণে, অৱশ্যে, ই কম সফল: ছবি প্ৰক্ৰিয়াকৰণ (কমেও 4কে মডিউলত) হিৰো 8 ব্লেক বা হিৰো 9 ব্লেকৰ সৈতে মিলাব নোৱাৰে, আনহাতে 1.3 ইঞ্চিৰ টাচস্ক্ৰীণ 16:9 ফুটেজ ফ্ৰেম কৰাৰ বাবে অতি সৰু। অৱশ্যে এইটো মনত ৰখা উচিত যে ডুৱেল-লেন্স বাণ্ডেলৰ মূল্য কেৱল গ'প্ৰ' মেক্সতকৈ কম। তাৰ বাবে, আপুনি এক মডুলাৰ পদ্ধতি প্ৰাপ্ত কৰে যি নমনীয় আৰু ভালদৰে সম্পাদন কৰা হয়, যি উৎকৃষ্ট 4কে ভিডিঅ' আৰু 360 ডিগ্ৰী ফুটেজ প্ৰদান কৰে। যদি ছফ্টৱেৰ আপডেটে কিছুমান প্ৰচেছিং সমস্যা ইস্ত্ৰী কৰিব পাৰে, ইনষ্টা360 ৱান আৰ 360 ভিডিঅ' আৰু ষ্টেণ্ডাৰ্ড একচন কেম ফুটেজ দুয়োটাৰে সৈতে টিংকাৰ কৰিব বিচৰা সকলৰ বাবে ভালদৰে মূল্যৱান।

Specifications

Weight: 130.5g
Waterproof: 5m (with case)
5.7K video: up to 30fps
4K: up to 30fps
1080: up to 200fps
Stills resolution: 18.5MP
Battery: 1150mAh

GoPro Hero 8 Black

ইয়াক এতিয়া গোপ্ৰো হিৰো 10 ব্লেক আৰু হিৰো 9 ব্লেকৰ দ্বাৰা সফল কৰা হৈছে, কিন্তু এই মডেলটো আপোনাৰ বাবে ভাল মূল্যৰ বিকল্প হ'ব পাৰে – বিশেষকৈ যদি আপোনাক সন্মুখৰ স্ক্ৰীণৰ প্ৰয়োজন নহয়। গোপ্ৰ'ৰ শেহতীয়া মডেলবোৰৰ তুলনাত আপুনি আৰু কি হেৰুৱাইছে? সেই দুয়োজন উত্তৰাধিকাৰীয়ে 5কে ভিডিঅ' মোড উন্নত স্লো-মো বিকল্পও আনিছে। কিন্তু যদি সেইবোৰৰ কোনোটোৱেই আপোনাৰ বাবে চুক্তি-ভঙ্গকাৰী নহয়, আপুনি দেখিব যে হিৰো 8 ব্লেক শ্বুটবোৰ সমানে চিত্তাকৰ্ষক 4কে ভিডিঅ', প্ৰায় একেই হাইপাৰস্মুথ ষ্টেবিলাইজেচন প্ৰদান কৰে (আটাইতকৈ চাহিদাপূৰ্ণ মোডবোৰৰ বাহিৰে) আৰু ভাঙিযোৱাৰ বিষয়ে চিন্তা কৰিবলৈ এটা কম ৰঙৰ স্ক্ৰীণ আছে। গ'প্ৰ' লেবৰ সৈতে সামঞ্জস্যৰ বাবে ধন্যবাদ, যি হৈছে অপ্ৰকাশিত বিটা সুবিধাবোৰ চেষ্টা কৰাৰ বাবে নিৰ্মাতাৰ নতুন প্লেটফৰ্ম, ই একে বহুমুখীতাপ্ৰদান কৰে।


কেছ অবিহনে আনুষঙ্গিক সামগ্ৰীবোৰত মাউণ্ট কৰাৰ বাবে একেটা ফল্ডিং 'আঙুলি', দহ মিটাৰলৈ ৱাটাৰপ্ৰুফিং আৰু গ'প্ৰ'ৰ মডছ আনুষঙ্গিক সামগ্ৰীৰ সৈতে সামঞ্জস্য ৰখাৰ বাবে, হিৰো 8 ব্লেক ইয়াৰ বৰ্তমানমূল্যৰ বাবে এক চমৎকাৰ অলৰাউণ্ডাৰ হৈ আছে।

Specifications:

Weight: 126g
Waterproof: 10m
4K video: up to 60fps
1080: up to 240fps
720: up to 240fps
Stills resolution: 12MP
Battery: 1220mAh

DJI Osmo Action

ডি.জে.আই. ইয়াৰ শ্ৰেণী-আগশাৰীৰ ড্ৰোনৰ বাবে অধিক জনাজাত হ'ব পাৰে, কিন্তু অস্মো একচন হৈছে কিছুমান নিফ্টি কৌশল আৰু এক লোভনীয় মূল্যৰ সৈতে এক আকৰ্ষণীয় গোপ্ৰো বিকল্প। সেইটোৱে কৈছিল, এতিয়া উৰাবাতৰি বাঢ়ি ছে যে ডিজেআইয়ে ডিজেআই একচন 2 আৰম্ভ কৰাৰ প্ৰস্তুতি চলাই আছে – সেয়েহে আপোনাক জৰুৰীভাৱে প্ৰয়োজন নহ'লে, আমি সম্ভৱতঃ এতিয়া ইচমো একচন এটা প্ৰাপ্ত কৰাৰ ওপৰত জুৰ ধৰিম।

অস্মো একচনৰ সন্মুখৰ প্ৰদৰ্শন আৰু সাধাৰণ ব্যৱহাৰকাৰী-বন্ধুত্বৰ অৰ্থ হৈছে ই কেমেৰালৈ যথেষ্ট শ্বুট কৰিব বিচৰা ভ্লগাৰসকলৰ বাবে গোপ্ৰো হিৰো 8 ব্লেক (যদি নতুন হিৰো 10 বা হিৰো 9 নহয়) ট্ৰাম্প কৰে, আনহাতে ভিডিঅ'ৰ মানদণ্ড সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ 4কে একচন কেমৰ সৈতে আছে। অস্মো একশ্বনে আঁতৰাব পৰা বেটাৰী আৰু লেন্স কভাৰৰ দৰে সহজ অতিৰিক্ত প্ৰদান কৰে। আশা কৰোঁ, আমি ইয়াৰ উৰাবাতৰি উত্তৰাধিকাৰীত এই সুবিধাবোৰ আৰু অধিক দেখিম, কিন্তু যদি আপুনি অপেক্ষা কৰিব নোৱাৰে, ই ভাল মূল্য হৈ থাকে – বিশেষকৈ যদি আপুনি সেই সন্মুখৰ স্ক্ৰীণখনপুৰস্কাৰ দিয়ে।

Specifications

Weight: 134g
Waterproof: 11m
4K video: up to 60fps
1080: up to 240fps
720: up to 240fps
Stills resolution: 12MP
Battery life: 1-2.25hrs (est)

Insta360 ONE X2

ইণ্টাৰনেটত "সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ 360 কেমেৰা" সন্ধান কৰক, আৰু ইনষ্টা360-ৰ ৱান এক্স-এ ফলাফলপূৰণ কৰিবলৈ বাধ্য। ইনষ্টা৩৬০ এতিয়াও হাৰ্ডৱেৰ আৰু ছফ্টৱেৰৰ সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ সংমিশ্ৰণ।
বুঢ়া আঙুলিৰ আকাৰৰ একচন কেম আৰু মডুলাৰ কম্বো-কেমৰ দৰে অন্যান্য প্ৰকাৰৰ কাৰকৰ সৈতে পৰীক্ষা কৰাৰ পিছত, ইনষ্টা360 ইয়াৰ তাৰকা সামগ্ৰীৰ চিকুৱেলৰ সৈতে ঘূৰি আহিছে।

ৱান এক্স2 হৈছে দ্বৈত আৰু একক-লেন্স মোডৰ সৈতে ইনষ্টা360-ৰ পকেট-আকাৰৰ গোলাকাৰ ভিআৰ দ্ৰৱণ। ডুৱেল-লেন্স মোডত, যাক 360 কেম মোড বুলিও কোৱা হয়, কেমেৰাই স্বয়ংক্ৰিয় আভ্যন্তৰীণ চিলাইৰ সৈতে ইমৰ্চিভ 360 5.7কে ৰিজলিউশ্বন ভিডিঅ' কেপচাৰ কৰিবলৈ ইয়াৰ সন্মুখ আৰু পিছফালৰ দুয়োটা লেন্স ব্যৱহাৰ কৰে।

 Key Features

  • Dual-Mode 360 & Standard Pocket Camera
  • 5.7K Dual-Lens 360 Auto-Stitched Capture
  • Single-Lens Standard Camera Mode
  • 33' Waterproof with No Housing Required
  • 5.7K at 30/25/24 fps, 4K at 50/30 fps, 3K at 100 fps wide angle (single-lens Steady Cam mode), 2560 x 1440 at 50/30 fps, 1920 x 1440 at 50/30 fps, 1920 x 1080 at 50/30 fps
  • Weight: 149 g

0 comments:

Post a Comment

Popular Posts

Blog Archive

Translate