Thursday, September 23, 2021

Best Photo Resizer Apps For Android - সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ ফটো ৰিচাইজ এণ্ড্ৰইড এপ্প

যোৱা কেইবছৰমানত, আমাৰ চাৰিওফালৰ প্ৰযুক্তিযথেষ্ট পৰিৱৰ্তন হৈছে। আজিকালি, স্মাৰ্টফোনত চাৰিটাকেমেৰা থাকে। এনে উচ্চ-স্তৰৰ কেমেৰাৰ স্পেচিফিকেশ্বনৰ সৈতে, আমি ছবি তুলিবলৈ আমাৰ আগ্ৰহ প্ৰতিৰোধ কৰিব নোৱাৰো। ঠিক আছে, স্মাৰ্টফোনবোৰে ছ'চিয়েল মিডিয়া এপৰ জৰিয়তে কেপচাৰ কৰা ছবিবোৰ দ্ৰুততাৰে ভাগ বতৰা কৰাৰ বাবে সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ সঁজুলি হিচাপেও কাম কৰে।

অৱশ্যে, প্ৰায়ে শ্বেয়াৰ কৰাৰ সময়ত, আমি দেখিবলৈ পাওঁ যে ছবিখন ভাগ বতৰা কৰিব পৰাকৈ যথেষ্ট ডাঙৰ। কেৱল আকাৰেই নহয়, আমি ছবিৰ আকাৰ ৰ সৈতে সম্পৰ্কিত সমস্যা যেনে বিভিন্ন এস্পেক্ট অনুপাত, বিভিন্ন ফাইল ফৰ্মেট আদিৰ সৈতেও মোকাবিলা কৰোঁ।

সেয়েহে, এনে সমস্যাৰ মোকাবিলা কৰিবলৈ, আমি ফটো ৰেজাইজাৰ এপ্প ব্যৱহাৰ কৰিব লাগিব। ফটো ৰেচাইজাৰ এপ্পৰ সৈতে, আপুনি সহজে এক পৃথক এস্পেক্ট অনুপাত ছেট কৰিব পাৰে, বা আপুনি ফটো এখনৰ অপ্ৰয়োজনীয় অংশবোৰ ক্ৰপ কৰিব পাৰে।

এণ্ড্ৰইডৰ বাবে 10 টা শ্ৰেষ্ঠ ফটো Resizer এপ্পৰ তালিকা

সেয়েহে, এই প্ৰবন্ধটোত, আমি কেইটামান শ্ৰেষ্ঠ এণ্ড্ৰইড এপ্প শ্বেয়াৰ কৰাৰ সিদ্ধান্ত লৈছো যি আপোনাক যিকোনো ছবি পুনৰ আকাৰ দিয়াত সহায় কৰিব।

এই এপ্পবোৰৰ সৈতে, আপুনি গুণগত মানদণ্ডৰ সৈতে আপোচ নকৰাকৈ ছবিবোৰৰ আকাৰ সহজে পুনৰ আকাৰ আৰু হ্ৰাস কৰিব পাৰে।

1. Image Size – Photo Resizer

 


এইটো Play Store ত উপলব্ধ সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ এণ্ড্ৰইড এপ্পবোৰৰ এটা যাক আপুনি বিচৰা আকাৰৰ ছবি এখন পুনৰ আকাৰ কৰিবলৈ ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰি। গুৰুত্বপূৰ্ণ কথাটো হ'ল ই আপোনাক নিম্নলিখিত চাৰিটা এককজোখৰ এটা ব্যৱহাৰ কৰি আউটপুট ফৰ্মেট নিৰ্দিষ্ট কৰিবলৈ দিয়ে – পিক্সেল, মিলিমিটাৰ, চেণ্টিমিটাৰ, ইঞ্চি ইত্যাদি।

2. Photo & Picture Resizer

এপ্পটোৰ নামত কোৱাৰ দৰে, ফটো এণ্ড পিকচাৰ ৰেজাইজাৰ হৈছে আন এক সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ এণ্ড্ৰইড এপ্প যি আপোনাক আপোনাৰ ছবিৰ আকাৰ সলনি কৰা, হ্ৰাস কৰাত সহায় কৰিব পাৰে। এপ্লিকেচনটো যথেষ্ট দ্ৰুত আৰু ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ সহজ। এইটো এটা বিনামূলীয়া এপ যিবেচ ৰআকাৰসমৰ্থন কৰে। ইয়াৰ বাহিৰে, ই মূল ছবিবোৰ সলনি নকৰে।

3. Photo Compress & Resize

যদি আপুনি আপোনাৰ ছবিৰ আকাৰ বা ৰিজলিউশ্বন দ্ৰুততাৰে হ্ৰাস কৰিবলৈ এণ্ড্ৰইড এপ্প এটা বিচাৰি আছে, তেনেহ'লে ফটো কম্প্ৰেছ আৰু ৰিচাইজ আপোনাৰ বাবে সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ বাছনি হ'ব পাৰে। ফটো কম্প্ৰেছ আৰু ৰিচাইজৰ সৈতে, আপুনি মানদণ্ড আৰু ফাইলআকাৰত এক নিখুঁত সন্তুলনৰ সৈতে আপোনাৰ ছবিবোৰ সহজে অপ্টিমাইজ কৰিব পাৰে। ইয়াৰ বাহিৰেও, ই ফাইলৰ আকাৰ হ্ৰাস কৰিবলৈ স্মাৰ্ট লোকচি কম্প্ৰেচন কৌশল ব্যৱহাৰ কৰে।

 

4. PicTools

ঠিক আছে, যদি আপুনি আপোনাৰ এণ্ড্ৰইড ডিভাইচৰ বাবে বহুমুখী ছবিৰ সঁজুলি এটা বিচাৰি আছে, তেনেহ'লে পিকটুলছ আপোনাৰ বাবে সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ বাছনি হ'ব পাৰে। ই আপোনাক ছবিবোৰ পুনৰ আকাৰ, শস্য, ৰূপান্তৰ আৰু সংকুচিত কৰিবলৈ দিয়ে। অধিক আকৰ্ষণীয় কথাটো হ'ল যে ই ছবিবোৰক পিডিএফ ফৰ্মেটলৈ ৰূপান্তৰ কৰাৰ সামৰ্থ্য লাভ কৰিছে। কেৱল সেয়াই নহয়, ইয়াৰ অফলাইন সমৰ্থন, এক্সিফ সমৰ্থন, আৰু বেচ ফাইল প্ৰচেছিংও আছে।

 

5. Image Crop

ছবিৰ Crop তেওঁলোকৰ বাবে যিসকলে ফটো আৰু ভিডিঅ' ক্ৰপ কৰাৰ বাবে এণ্ড্ৰইড এপ ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ সহজ বিচাৰি আছে। ই আপোনাক ঘূৰাবলৈ, আকাৰ সলনি কৰিবলৈ, ফ্লিপ কৰিবলৈ আৰু শস্যৰ ছবি বোৰ ঘূৰাবলৈ দিয়ে। এপ্পটোৱে ব্যৱহাৰকাৰীসকলক পাঠ প্ৰভাৱ, পৃষ্ঠভূমি আঁতৰোৱা, ৰং সমন্বয় আদিৰ দৰে কেইটামান ফটো সম্পাদনা সুবিধাও প্ৰদান কৰে। সেয়েহে, ছবিক্ৰপ হৈছে ফটোবোৰ পুনৰ আকাৰ দিয়াৰ বাবে আন এক সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ এণ্ড্ৰইড এপ্প।

 

6. Photo Resizer

Well, ই হৈছে এক দ্ৰুত আৰু সহজে ব্যৱহাৰ কৰিব পৰা ছবি অপ্টিমাইজাৰ সঁজুলি যি আপোনাৰ ডিজিটেল ছবিবোৰক বিভিন্ন এপ্লিকেচনৰ সৈতে খাপ খোৱাকৈ এক নিখুঁত আকাৰ প্ৰদান কৰে। ফটো ৰেচাইজাৰৰ সৈতে, আপুনি হয় আপোনাৰ ফটোবোৰ পুনৰ আকাৰ দিব পাৰে বা সেইবোৰ সংকুচিত কৰিব পাৰে। ই বেচ ৰূপান্তৰৰ দৰে আন কেইটামান উপযোগী সুবিধাও আগবঢ়ায়; বেচে বিকল্পবোৰ পুনৰ আকাৰ দিয়ে, ইত্যাদি।

 

7. Photo Resizer – Image Compressor

ফটো ৰেচাইজাৰ – ইমেজ কম্প্ৰেচাৰ হৈছে আপুনি এণ্ড্ৰইডত ব্যৱহাৰ কৰিব পৰা সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ ছবি সম্পাদনা সঁজুলিবোৰৰ ভিতৰত এটা। যদিও এপ্পটো ছবি ক্ৰপ কৰাৰ বাবে, ইয়াত আন কিছুমান উন্নত সুবিধাও আছে। উদাহৰণ স্বৰূপে, আপুনি ছবিবোৰ সংকুচিত কৰাৰ আগতে সংকোচনৰ মানদণ্ড ছেট কৰিব পাৰে, আপুনি ফটোবোৰ পুনৰ আকাৰ দিবলৈ আপোনাৰ নিজৰ প্ৰস্থ আৰু উচ্চতা বাছনি কৰিব পাৰে, ইত্যাদি।

8. TinyPhoto

যদিও জনপ্ৰিয় নহয়, টাইনিফটো এতিয়াও ফটোবোৰ পুনৰ আকাৰ দিয়াৰ বাবে সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ এণ্ড্ৰইড এপ্পবোৰৰ ভিতৰত এটা। টাইনিফটোৰ আটাইতকৈ ডাঙৰ কথাটো হ'ল ই বেচ ৰূপান্তৰ, ফটো ৰিচাইজ, আৰু ফটো ক্ৰপিং আদিৰ দৰে সুবিধা প্ৰদান কৰে। আপুনি আপোনাৰ ছবিবোৰ ৰূপান্তৰ কৰিবলৈ এপ্পটো ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে। ই জেপিইজিক পিএনজি বা পিএনজিৰ পৰা জেপিইজি ৰূপান্তৰলৈ সমৰ্থন কৰে। সেয়েহে, টাইনিফটো হৈছে 2020 চনত এণ্ড্ৰইডৰ বাবে আন এক সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ ফটো ৰেচাইজাৰ এপ।

 

9. Reduce Photo Size

 এই এপ্পৰ দ্বাৰা, আপুনি ছবিবোৰ পুনৰ আকাৰ দিব পাৰে বা ক্ৰপ কৰিব পাৰে। এইটো এটা যথেষ্ট সৰল এপ যি ইয়াৰ ক্ষতিহীন ছবি সংকোচন সুবিধাৰ বাবে জনাজাত। ছবি ফাইলসংকুচিত কৰাৰ আগতে আপুনি মেনুৱেলি উচ্চতা আৰু প্ৰস্থ, সংকোচন স্তৰ আদি ছেট কৰিব পাৰে।

 

10. Image Crop

যদিও ইয়াক ছবি ক্ৰপ কৰাৰ বাবে তৈয়াৰ কৰা হয়, ইয়াক আন উদ্দেশ্যৰ বাবেও ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰি। উদাহৰণ স্বৰূপে, আপুনি ছবি এখন ফ্লিপ কৰিবলৈ, ছবি এখন ঘূৰাবলৈ, ছবিবোৰ পুনৰ আকাৰ দিবলৈ ছবি ক্ৰপ ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে। ছবিৰ শস্যৰ ভাল কথাটো হ'ল ই ভিডিঅ' ক্ৰপিং আৰু ৰিচাইজিংসমৰ্থন কৰে। ইয়াৰ অৰ্থ হৈছে আপুনি ভিডিঅ'বোৰ বেলেগ এস্পেক্ট অনুপাতৰ সৈতেক্ৰপ কৰিব পাৰে।

সেয়েহে, এইবোৰ হৈছে দহটা সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ এণ্ড্ৰইড ফটো ৰেচাইজাৰ এপ্প যাক আপুনি আজি ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে। মই আশা কৰোঁ এই প্ৰবন্ধটোৱে আপোনাক সহায় কৰিব! ইয়াক আপোনাৰ বন্ধুবৰ্গৰ সৈতেও শ্বেয়াৰ কৰক।

0 comments:

Post a Comment

Popular Posts

Blog Archive

Translate