Wednesday, September 29, 2021

ভাৰতত উপলব্ধ শীৰ্ষ 5 টা সুলভ একচন কেমেৰা - Top 5 Affordable Action Cameras

আপুনি Rain forestত Trekking কৰি থাকক, হ্ৰদত ডুব দি থাকক, বা পাহাৰত যাত্ৰা কৰক, ৰোমাঞ্চকৰ মুহূৰ্তবোৰ বন্দী কৰিবলৈ আপোনাক নিশ্চিতভাৱে এটা ভাল একচন কেমেৰাৰ প্ৰয়োজন হ'ব। আৰু যেতিয়া GoPro কিছুমান সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ একচন কেমেৰা কিনিব মনযাই, আৰু আপোনাৰ বেংকৰ একাউণ্ট খালী কৰিৱ পাৰে। ইয়াত, আমি পাঁচটা Best GoProৰ বিকল্প বাছনি কৰিছোঁ যি আপোনাৰ বেংকৰ একাউণ্ট খালী নোহোৱাকৈ আপোনাৰ প্ৰয়োজনীয়তা পূৰণ কৰিব পাৰে। 

YI 4K Action Camera kit: Priced at Rs. 14,999

এই আল্ট্ৰা-পোৰ্টেবল ৱাইআই 4কে একচন কেমেৰাই 155-ডিগ্ৰী ৱাইড-এংগল লেন্স আৰু 6-এক্সিছ ইআইএছৰ সৈতে 12 মেগাপিক্সেল (এফ/2.8) চনি আইএমএক্স377 চেন্সৰ এটা স্পৰ্ট কৰে। আপুনি 30এফপিএছত 4কে লৈকে ভিডিঅ' ৰেকৰ্ড কৰিব পাৰে। লগতে, ৱাটাৰপ্ৰুফিং (বৈকল্পিক হিচাপে উপলব্ধ কেচ) বাদ পৰাৰ সময়ত, কেমেৰাটোৱে টাচস্ক্ৰীণ ডিচপ্লে, ডুৱেল-বেণ্ড ৱাই-ফাই আৰু ব্লুটুথ সমৰ্থন আগবঢ়ায়। কিট কম্বোত, আপুনি এটা বিনামূলীয়া চেলফি ষ্টিক আৰু ব্লুটুথ ৰিম'টও লাভ কৰে।

SJCAM SJ6 Legend Dual Screen kit: Priced at Rs. 10,862

এছ.জে.6 লেজেণ্ডত 166 ডিগ্ৰী ৱাইড-এংগল লেন্সৰ সৈতে 16মেগাপিক্সেল (এফ/2.5) চেন্সৰ আছে। একচন কেমেৰাটো 30এফপিএছত 4কে ভিডিঅ' আৰু 24এফপিএছ (ইণ্টাৰপোলেচন) আৰু 2কে ভিডিঅ' ৰেকৰ্ডিং কৰিবলৈ সক্ষম। পিছফালে, ৰেকৰ্ডিং সময় চাবলৈ 2 ইঞ্চিৰ মুখ্য স্ক্ৰীণ আৰু সৰু সন্মুখৰ ডিচপ্লে আছে। পেকেজটোত, আপুনি ৱাটাৰপ্ৰুফ কেছ, হেলমেট মাউণ্ট, আৰু চাইকেল ষ্টেণ্ডকে ধৰি কেইবাটাও আনুষঙ্গিক সামগ্ৰী প্ৰাপ্ত কৰে।

Noise Play Vlog Edition: Priced at Rs. 6,499

নয়েজ প্লে ভ্লগ সংস্কৰণত 16 মেগাপিক্সেল কেমেৰা আছে যিয়ে ইআইএছ আৰু বিল্ট-ইন 3-এক্সিছ জাইৰোস্কোপৰ সৈতে 30এফপিএছত 4কে ভিডিঅ' ৰেকৰ্ডিং প্ৰদান কৰে। ই 30 মিটাৰ লৈকে ৱাটাৰপ্ৰুফ (য'ত হাউচিং অন্তৰ্ভুক্ত থাকে) আৰু 150 মিনিটলৈকে বেটাৰী জীৱন আৰু লগতে বাহ্যিক মাইক্ৰ'ফোনৰ বাবে সমৰ্থন প্ৰদান কৰে। বিল্ট-ইন ৱাই-ফাইৰ সৈতে, আপুনি ফটো চাবলৈ আৰু সম্পাদনা কৰিবলৈ আপোনাৰ ফোনৰ সৈতে কেমেৰা সংযোগ কৰিব পাৰে।

Pluto Plus action camera: Priced at Rs. 5,999

প্লুটো প্লাছ কম্প্যাক্ট একচন কেমেৰা হৈছে গোপ্ৰ'ৰ এক পকেট-অনুকূল বিকল্প। ই 20 মেগাপিক্সেল চেন্সৰ এটা আগবঢ়ায় যি 30এফপিএছত 4কে ভিডিঅ' ৰেকৰ্ডিং কৰিবলৈ সক্ষম আৰু লুপ, টাইম-লেপচ আৰু লেহেম-মোচন ৰেকৰ্ডিং আদিৰ দৰে মোড প্ৰদান কৰে। কেমেৰাটোৱে 128জিবি লৈকে মাইক্ৰ'-এছডি ষ্টোৰেজ আৰু লগতে এটা বাহ্যিক মাইক্ৰ'ফোন সমৰ্থন কৰে। লক্ষণীয়ভাৱে, কিটটোত এক জলৰোধী কেছসহ এক গোট আনুষঙ্গিক সামগ্ৰী অন্তৰ্ভুক্ত থাকে।

Noise Play SE: Priced at Rs. 3,699

এটা লাইটনিং চুক্তিৰ অংশ হিচাপে, নয়েজ প্লে এছই একচন কেমেৰা 3,699 টকাত উপলব্ধ। কম্প্যাক্ট কেমেৰাটোত 16 মেগাপিক্সেল চনি চেন্সৰ আৰু 170 ডিগ্ৰী চুপাৰ-ৱাইড এংগল লেন্স আছে। ই 30এফপিএছত 4হাজাৰ ভিডিঅ' ৰেকৰ্ড কৰিব পাৰে আৰু 120এফপিএছ-ত 720পি স্লো-মোচন ভিডিঅ' ৰেকৰ্ড কৰিব পাৰে। নয়েজ প্লে এছ.ই.-য়ে 150 মিনিটৰ ৰেকৰ্ডিং সময় (1080পি.-ত) প্ৰদান কৰে আৰু 64জিবি মাইক্ৰ'-এছ.ডি. কাৰ্ড সমৰ্থন কৰে।

SJCAM SJ8 Pro 4K Action Camera (Black)

আপুনি দৌৰা, বাইক চলোৱা, উৰণ, ড্ৰাইভিং, বা বোটিং ভিডিঅ' ৰেকৰ্ডিং কৰি থাকক, এছজেচিএএমৰ ক'লা এছজে8 প্ৰ'4কে একচন কেমেৰাত এটা ৱাটাৰপ্ৰুফ কেছ, টাচস্ক্ৰীণ, আৰু জাইৰো ষ্টেবিলাইজেশ্বন আছে যিয়েই নহওঁক কিয় তীক্ষ্ণ, উচ্চ মানদণ্ডৰ ফুটেজ ধৰিবলৈ। পাতল প্লাষ্টিকৰ শৰীৰৰ ওজন মাত্ৰ কেইআউন্স আৰু ইয়াত এম্বাৰেলা এইচ২২ এছ৮৫ চিপছেটৰ সৈতে এটা চনি আইএমএক্স৩৭৭ চিএমঅ'এছ চেন্সৰ আছে।

0 comments:

Post a Comment

Popular Posts

Blog Archive

Translate